Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

LAK-õppe päevad

LAK-õppe päevad

LAK-õppe kuu raames Tallinna Raadiku Lasteaias on mitmeid tegevusi.

- 1.aprillill kell 9.45-12.45 toimub liiklusteemaline liikumistegevus eesti keeles 5-7 a. lastega.
Liikluskasvatuse peamine eesmärk on last ette valmistada iseseisvalt jalakäijana liiklemiseks ja grupis liikumiseks. Selle eesmärgi saavutamiseks on tähtsal kohal pidev kordamine ja praktiline harjutamine. Läbi liikumismängu kordavad lapsed valgusfoori värvide tähendust, liiklusmärke "Teetööd", "Ülekäigurada", "Kiirusepiirang" jt., Lapsed peavad liikumisel ja mängimisel kinni üldistest ohutusreeglitest, saavad aru eestikeelsest korraldusest ja toimivad vastavalt.
 
-  Valdkonna "Eesti keel kui teine keel" üheks eesmärgiks on: laps teab peast eestikeelseid luuletusi.
Avatud tegevuses, mis toimub 3.aprillil kell 9.30-10.00 "Kristallike" rühma lapsed (4-5 a.) õpivad pähe luuletuse "Viis karupoega" raamatust "Kus mu pöial?", 2006 a., koostaja Erika Kalamees. 
Tegevuses kasutatakse erinevad pähe õppimise meetodeid: visualiseerimine, mnemotabel, laul, näpumäng jne.
 
Sotsiaalne rollimäng aitab oluliselt kaasa nii sõnavara kui ka kõnelise väljenduse rikastumisele. Eesti keele omandamise seisukohast on olulised loovmängud, eeskätt rolli- ja lavastusmängud.
 
 -  5. aprillil kell 10.00 esitlevad "Kiirekese" rühma lapsed (6-7 a.) etenduse eesti keeles "Hundi sõbrad" (autor Ilmar Tomusk).
Lapsed kuulavad ja mõistavad kõnet, mis on vahetult suhtlussituatsiooniga seotus, mõistavad neile esitatud küsimusi ning vastavad sellele õpitud sõnavara piires, kasutavad kõnes sobivaid viisakusväljendeid, teavad peast eestikeelseid luuletusi ja laule. Esinevad oma rollis emotsionaalselt ja vastavalt stsenaariumile, tunnevad rõõmu koos mängimisest.
 
Registreerimise link:
 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScLoWqtwLLiX7dv1dy6NlzvAnbwlHTypvEDQ2Oqgcy-nIhz0Q/viewform?usp=sharing


Lugupidamisega, õppealajuhataja Liia Tuvik

Viimati muudetud 14.03.2024