75. Rabajooksu tulemused
Pühapäeval, 17. aprillil 2011 a toimus SWECO Projekt AS-i, Nõmme Linnaosa Valitsuse ja Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti korraldamisel kevadine 75. RABAJOOKS. Sellel korral on jooksu patroonideks Grit ja Grete Šadeiko. Rabajooks on kaks korda aastas – kevadel ja sügisel korraldatav rahvaspordiüritus. Esimene jooks toimus 1974 a aprillis. Jooksurada kulgeb Harku raba teedel.
Esimesse starti kogunenud jooksjatele ütlesid avasõnad Nõmme Linnaosa Valitsuse endinevanem Rainer Vakra, 75. Rabajooksu patroon Grit Šadeiko ja Rabajooksu korraldustoimkonna juht Arno Aadma.
Esimene ühisstart lähetas jooksurajale üle 900 jooksja.
Rabaringi pikkus oli 6,3 km.
Kokku osales jooksus 1958 rahvaspordisõpra. Esimesed 1300 lõpetanut said noore inseneri Kristi Merilo poolt kujundatud toreda vimpli.
Esimese ühisstardi kiireimad:
Koht | Ees- ja perekonnanimi | Aeg |
Mehed | ||
1 | Sergei TŠEREPANNIKOV | 21:50 |
2 | Priit AUS | 22:47 |
3 |
Martin SIMPSON |
22:49 |
Naised | ||
1 | Annika RIHMA | 25:08 |
2 | Evelin KÄRNER | 25:24 |
3 | Julia BULINA | 27:10 |
Poisid (sündinud 1999 või hiljem) | ||
1 | Mihkel TREES | 30:11 |
2 | Karol HANGA | 31:19 |
3 | Antti JÄRVA | 33:01 |
Tüdrukud (sündinud 1999 või hiljem) | ||
1 | Merilin JÜRISAAR | 30:53 |
2 | Tuuli VOOGLAID | 31:57 |
3 | Anna-Laura PERVE | 32:11 |
Esimese ühisstardi kiiremaid autasustas SWECO Projekt AS esindaja Ülo Amor ja AS Jalajälg esindaja Alari Lell. Auhinnad panid välja AS Jalajälg, SWECO Projekt AS, Nordic, Torino, Aloe Vera ja Dermoshop OÜ.
Ilus, päikesepaisteline ja väga soe kevadine ilm tõid jooksurajale palju jooksjaid ja kepikõndijaid! Tervisesportlasi ei heidutanud ka suuremas osas rada katnud lumi! Jah lumi, kuna jooks toimus enamuses Harku terviseraja metsateedel, kuhu selle talve jooksul oli rajatud head suusarajad. Seekordsed rajaläbijad olid märgatavalt väsinumad aga finišis võis nende nägudelt lugeda võidurõõmu ning enesega rahulolu. Pärast kosutava tee ärajoomist oli finisiplats täis rõõmsalt muljeid vahetavaid jooksusõpru. Rahva seas võis näha palju peresid, koolioori ja vanemaealisi jooksjaid!
75. Rabajooksu kolmanda stardiga kell 11.10 anti start Tallinna südamenädala üritustele. Südamenädala eesmärk on panna inimesi mõtlema oma liikumisharjumustele ja südametervisile.