Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tutvustus

Tutvustus

21. aprillil 2024 toimub Rabajooks juba 99. korda.

Rabajooksu korraldajate eesmärgiks on pakkuda vanematele võimalus koos lastega sporti teha, äratada kaaslinlastes suuremat huvi tervisliku metsajooksu vastu, pakkuda võimalust pingevabalt ja sõbralikult omavahel võistelda. Olla vastutulelik ning sellega innustada erinevaid tervisesportlasi – rada ei ole ainult jooksjatele, vaid ka kepikõndijatele ja niisama matkajatele. Rabajooks on kujunenud pika traditsiooniga ürituseks, mis liidab põlvkondasid ja kutsub kokku sportlased, kõndijad, harrastajad, noored ja vanad.

Rabajooksul võistleb igaüks iseendaga ning ajatabloo annab hea enesetundele lisaks aegväärtuse. Igal Rabajooksul on 13 starti – esimene, ühisstart kell 11.00 ja siis iga 5 minuti järel kuni viimase stardini kell 12.00.
Jooksu populariseerimiseks tippjooksjate seas on viimastel aastatel selgitatud esimese ühisstardi paremad nii meeste ja naiste kui ka noorte (poisid ja tüdrukud kuni 12. a) hulgast. Nende tulemusi teadustab finišiplatsi kommentaator kui ühisstardi paremaid.

Esimesed 1000 lõpetanut saavad täidetud osavõtjakaardi vastu traditsioonilise vimpli. Osavõtjakaardi saab täita enne starti kohapeal.

Kõikide osavõtjatukaardi täitnute vahel loositakse välja eriauhindu, mille on välja pannud jooksu sponsorid

Kõigile spordihuvilistele suunatud tasuta terviseüritusega soovime rahvasporti kaasa haarata uusi inimesi. Rabajooks on väga armastatud ja oodatud üritus kõigi nõmmekate seas, mida näitab inimeste iga-aastane osavõtt.

Rabajooks toimub Tallinnas, Nõmme linnaosas. Jooksu start on Kalda tänava ja Suvila tänava ristmiku läheduses, Harku terviseraja idaparklas. 6,3 kilomeetri pikkune rada kulgeb enamuses Harku raba metsateedel.

Rabajooksust osavõtt ei ole kunagi olnud tasuline. Kuna jooksust võtab osa alati palju lapsi ja ka vanemaid inimesi, oleme otsustanud, et senikaua kui meie seda korraldame, ei pea jooksja raha välja panema. Meie teada on Rabajooks ainus sellelaadne jooksuüritus Eestis, millel osalemise eest raha ei võeta.Rabajooksu korraldab NÕMME LINNAOSA VALITSUS.

Viimati muudetud 05.03.2024