Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Ekskursioonid

Ekskursioonid

16. september

12.00 vene keeles, 14.00 eesti keeles, Peeter I maja, Mäekalda 2
Ekskursioon “Puhkajad ja suvitajad: hooaja kokkuvõte” Kadrioru pargis
Septembris on aeg teha kokkuvõtteid suvest ja puhkusehooajast. Viimaste aastasadade jooksul on Kadriorust saanud tallinlaste ja meie pealinna külastajate armastatud puhkekoht. Vaadakem tagasi aega, mil see oli populaarne kuurort ja kui Kadriorust sai suvilapiirkond.
Paljud teavad, et Kadriorgu külastasid Vene tsaariperekonna liikmed. Aga kas teate, et siin oli ka kuulsa šokolaadikuninga Georg Stude suvila? Ka peatus siin ja suples külmas merevees kirjanik, ajakirjanik ja valgustaja Carl Robert Jakobson.
Räägime jalutuskäigu ajal selle piirkonna tõusudest ja mõõnadest, vaatame ringi pargis ja ümberkaudsetes paikades. Koostame ka Kadrioru 19. ja 20. sajandi puhkaja koondportree.
Hind: 9 € / 6 € (õpilased, pensionärid).
Pilet eestikeelsele tuurile SIIT ja venekeelsele SIIT.
 

19. september

18.00 eesti keeles ja vene keeles (kaks giidi kahe grupiga), Kalamaja muuseum, Kotzebue 16
Linnaekskursioon “Kalamajast Koplini. Arhitekt Aleksandr Wladovsky Tallinn”
Arhitekt Aleksandr Wladovsky tegevus hõlmas Eestis mitmu maakonda, kuid tema loomingu põhiosa leiab pealinnast, kuhu ta kolis 1920. aastate alguses. Oma töös kasutas ta laia stiilide spektrit – neoklassitsismist juugendini. Mõned Wladovsky kavandatud hooned pälvisid kaasaegsete kahemõttelise vastuvõtu, kuid tänaseks on need saanud Tallinna linnaruumi lahutamatuks osaks. Näiteks kortermaja aadressil Linda 15, Kalma saun või Nikolai Imetegija kirik Koplis.
Ekskursioon algab Kalamaja muuseumi eest, Koplisse sõidame ühistranspordiga, sõiduõigus tuleb igal osalejal registreerida rohelise kaardiga või osta pilet.
Hind: 9 € / 6 € (õpilased, pensionärid).
Pileti eestikeelne link SIIN ja venekeelne SIIN.
Kestus: 120 min.
 

21. september

16.00 Tallinna linnaelumuuseum, Vene 17
Ekskursioon keskaegses kaupmehemajas, itaalia keeles
Sihtgrupp: täiskasvanud/pered.
Hind: 6 € / 4 € / perepilet 12 €.
Pilet SIIT või kohapealt.
 

22. september

18.00 Tallinna linnaelumuuseum, Vene 17
Linnaekskursioon “Tallinn – mitmekultuuriline kaubalinn” (vene keeles)
Ekskursioon tutvustab linna ajalugu siin elanud rahvuste kaudu. Linnad tekkisid siia justnimelt uute rahvaste asumisega meie maa-aladele hiliskeskajal, tuues kaasa igaüks oma keele, toidu, usu ja kombed. Kaubalinna tuldi tööd tegema ja kauplema paljudest eri paigust. Olid hooajalised töölised ja madrused, kes liikusid kaubalinnast kaubalinna. Mitmekultuuriline oli elu eeslinnades, kus läbisegi tegutses lisaks eestlastele ka soomlasi, rootslasi, tatarlasi, venelasi, poolakaid ja palju muid.
Retkel kuuleme, millised rahvused on elanud Tallinna linnas alates keskajast. Mõtleme, milliseid keeli võis tänaval jalutades kuulda, kes elasid eeslinnades ning mida on lausutud rahvuste kohta Eesti vabariigi iseseisvusmanifestis.
Hind: 6 € / 4 € (õpilased, pensionärid). Pilet osta SIIT.

23. september

18.00 Tallinna linnaelumuuseum, Vene 17
Linnaekskursioon “Tallinn – mitmekultuuriline kaubalinn” (eesti keeles). JÄÄB ÄRA!


 

Viimati muudetud 18.09.2023