Raske ja sügava puudega lapse hoiukodu
Hoiukodu teenuse eesmärk on toetada lapsevanema töötamist, õppimist ning pere toimetulekut igapäevaeluga. Puudega lapsele pakutakse turvalist elukeskkonda ja hooldust Tallinna Lastekodu hoiukodus.
Kellele? Teenust on õigus saada 3–18-aastasel raske või sügava puudega lapsel.Statsionaarses õppes või tervislikel näidustustel muus õppevormis põhiharidust omandava lapse 18-aastaseks saamisel on tal õigus teenust saada kuni õppeaasta lõpuni.
Kuidas? Hoiukodu teenus on ajaliselt paindlik - teenust võib kasutada nii tundide või üksikute päevade kaupa kui ka pikema ajavahemiku jooksul. Teenus on ööpäevaringne ning jaguneb lühiajaliseks ning pikaajaliseks hoiukodu teenuseks, mida osutatakse eraldi ruumides. Ühes rühmas on kohti kuni seitsmele lapsele.
Hoiukodus pakutakse lapsele:
- turvalist elukeskkonda
- tuge või suunamist lihtsamate igapäevaelu kohustuste ja toimingute juures
- abi isiklikes hügieenitoimingutes
- arengut toetavaid vabaajategevusi
- sobivaid tingimusi õppimiseks ning tuge õppetöös
Kui palju? Lühiajalist hoiukodu teenust on õigus saada vähemalt 30 kalendripäeva, kuid mitte rohkem kui 150 kalendripäeva aastas. Juulis ja augustis on igal lapsel võimalus saada lühiajalist hoiukodu teenust 14 kalendripäeva, vabade kohtade olemasolul ka rohkem.
Millest alustada
Lapse seaduslik esindaja või hooldaja pöördub elukohajärgse linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonda, kust toimub suunamine lühi- või pikaajalisele hoiukodu teenusele.
Linnaosavavalitsuse sotsiaalhoolekande osakond edastab omapoolse suunamiskirja e-posti aadressile info@tallinnalastekodu.ee.
Pärast suunamise vormistamist võtab lapse seaduslik esindaja või hooldaja ühendust teenuseosutajaga (e-posti aadress hoiukodu@tallinnalastekodu.ee, tel 606 4474) ja lepib kokku lapse hoiukodusse tuleku üksikasjad.
Enne hoiukodusse tulemist annab lapse seaduslik esindaja või hooldaja teenusepakkujale last tutvustava kirjaliku materjali, kus on esitatud lapse iseloomustus, kirjeldatud tema oskusi ja võimeid, käitumise eripära, hooldamise eritingimusi, abivahendite kasutamist jne.
Teenuseosutaja võtab taotlusi järgmiseks kalendriaastaks alates 1.novembrist.
Tasumine
- Laps, kelle elukohana on rahvastikuregistrisse kantud muu kohaliku omavalitsuse üksus peale Tallinna linna ja kelle teenuse eest ei tasuta Tallinna linna eelarve vahenditest, võib saada teenust kuni 30 kalendripäeva aastas.
- Lapse seaduslik esindaja või hooldaja tagab lapsele teenusel oleku ajal isiklikud abivahendid, hügieenivahendid ja lapse isiklikud asjad (sh õppevahendid), mida laps vajab teenusel viibimise ajal, ning tasub ka toitlustamiskulude eest.
Tulemus
Enne hoiukodusse tulemist või järjekorda võtmist sõlmitakse kahepoolne leping lapse seadusliku esindaja või hooldaja ja teenuseosutaja vahel. Peale lepingu allkirjastamist on lapse seaduslikul esindajal või hooldajal õigus soovi korral tuua laps nn proovipäevale.
Haabersti Linnaosa Valitsus
Vastuvõtuajad
Lasnamäe Linnaosa Valitsus
Vastuvõtuajad
Mustamäe Linnaosa Valitsus
Vastuvõtuajad
Pirita Linnaosa Valitsus
Vastuvõtuajad
Vastuvõtuajad
Tallinna Kesklinna Valitsus
Vastuvõtuajad
Tallinna Lastekodu Hoiukodu teenus
Pakkuda raske või sügava puudega lapsele turvalist elukeskkonda ja hooldust asutuses.