Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rattaparklad Tallinnas

Rattaparklad Tallinnas

Tallinna linnas alustas tööd 5 uut elektroonilise lukustussüsteemiga jalgrattaparklat, milledes on ruumi 50-le ratta turvaliseks ja lukuvabaks parkimiseks, milledest üks asub Tallinna linnavalitsuse ees. Kokku on nüüdseks Tallinnas üle linna kokku elektroonilisi parkimiskohti 520 rattale. Eesti noorte leiutatud turvaline rattaparkla on hea näide vajadusest ja innovaatilistest lahendustest. Idee sai alguse suurest rattavarguste probleemist ja TTÜ taustaga asutajad otsustasid nutika rattaparkimis seadme turule tuua. Tegemist on täielikult Eesti asutajate ja kapitalil põhineva ettevõttega, mis on tänaseks paigaldanud oma seadmeid muu hulgas ka Soome, Belgiasse, Šveitsi, Islandile ja USA’sse.

Tallinn oli esimene linn maailmas, kus nutikad rattaparklad avati, koostöös on juurutatud võimalus ratta mugavaks parkimiseks isikustatud ühiskaardiga.  Kasutaja saab jalgratta lukustada Tallinnale kuuluvates 10 parklas (nimekiri allpool) skaneerides Tallinna ühiskaarti parkimisposti kohal või kasutades selleks Bikeep’i mobiilirakendust. Rattaparkla võimaldab jalgratta lukustada nii raamist kui rattast suure terastoru abil. Lisaks sellele on parklates kaameravalve ja alarm. See kõik tähendab, et kasutaja jaoks on tegemist süsteemiga, kuhu võib muretult jalgratta jätta ning võimaldab veelgi mugavamat jalgrattakasutust kuna kaasas ei pea kandma oma lukku.

Tallinna linnavalitsus on maailmas esimene, kes oma hoone juurde nutika rattaparkla sai, kuid umbes kuu aja jooksul järgneb sellele ka paigaldus Washington D.C. linnavalitsuse ja linnanõukogu hoone juures.

Elektroonilised rattaparklad on täiendus linna rattaparkimise võrgustikule, mis suve hakul  täienes samuti enam kui 100 ratta parkimisvõimalusega raudteejaamades, kui paigaldasime Laagri, Pääsküla, Kivimäe Hiiu, Rahumäe, Kitseküla ja Nõmme jaamadesse rattaparklad neile, kes sooviksid kiiret ühendust rattaga kodu ja raudteejaama vahel.

 Tallinna linna lepingupartneri poolt paigaldatud elektroonilised rattaparklad asuvad järgnevates asukohtades:

- Vabaduse väljakul (20 parkimiskohta)

- Harju ja Niguliste tänavate nurgal (10 parkimiskohta)

- Toompuiestee ja Nunne tänavate nurgal (10 parkimiskohta), (kolib peagi Balti jaama peahoone ette)

- Vana-Viru ja Viru väljaku tänavate nurgal (10 parkimiskohta)

- Vabaduse väljak 7 hoone ees (10 parkimiskohta),

- Solarise keskuse ees Estonia pst (10 parkimiskohta),

- Hobujaama tänaval, Coca-Cola Plaza ees (10 parkimiskohta),

- Nõmme raudteejaam (10 parkimiskohta),

- Linnaväljakul Lennujaamas (10 parkimiskohta).

Viimati muudetud 21.02.2024