Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Küsimused ja vastused

Küsimused ja vastused

Miks saab rattatoetust just 10-15-aastasele lapsele?

Selles vanuses asuvad lapsed üha enam iseseisvalt liiklema ning rattaga sõiduteel sõites on selles vanuserühmas kohustus omada ratturi juhiluba. Kuna Tallinnas tehakse ratturi juhilube võrreldes teiste omavalitsustega proportsionaalselt vähem, on eesmärk suurendada liiklusteadlike noorte ratturite osakaalu liikluses.

Kus saab ratturi juhiluba teha?

Rattaloa eksami sooritamiseks suvekuudel saab pöörduda Transpordiameti Tallinna büroosse, kus eksamid toimuvad vähemalt korra kuus. Eksami tegemise võimaluse kohta tasub uurida ka lapse koolist, paljud koolid korraldavad vähemalt korra aastas kursusi ja võimaldavad sooritada eksamit.
Vaata lähemalt: transpordiamet.ee/jalgratturi-juhiluba

Kui mitu korda lapsele ratta ostuks toetust saab?

Toetust saab ühe korra.

Kuidas toetust saab?

Pärast ratta välja ostmist saab esitada toetuse taotluse veebilehel taotlen.tallinn.ee.

Kas toetust saab ka tõukerattale?

Ei. Toetust saab ainult jalgratta ostule.

Kas kasutatud ratast võib ka osta?

Toetuse saamiseks on vaja esitada jalgratta ostu tõendav tšekk. Seejuures ei tehta vahet, kas tegemist on uue või kasutatud rattaga. Aina enam poode pakub võimalust soetada ka korralikke kasutatuid jalgrattaid. Lapsele sobiva ratta valik jääb lapsevanema teha.
 

Hea teada

Lisainfo jalgratturi juhiloa saamisest ja juhtimisõiguse eksamist on saadaval Transpordiameti veebilehel: transpordiamet.ee/jalgratturi-juhiluba

Eksami tegemise võimaluse kohta tasub uurida ka lapse koolist, paljud koolid korraldavad vähemalt korra aastas kursusi ja võimaldavad sooritada eksamit.

Loe liiklusohutuse teemal: liikluskasvatus.ee

Viimati muudetud 31.07.2022