Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Paljassaare jäätmejaam

Paljassaare jäätmejaam

Paljassaare jäätmejaam on avatud kõikidel nädalapäevadel. Suveperioodil 1. aprillist kuni 31. oktoobrini on jäätmejaam avatud esmaspäevast reedeni 12:00 – 20:00, laupäeval ja pühapäeval 10:00 – 18:00. Talveperioodil 1. novembrist kuni 31. märtsini on jäätmejaam avatud esmaspäevast reedeni kella 14.00 - 19.00, laupäeval ja pühapäeval kella 10.00 - 15.00. Riigipühadel on jäätmejaam suletud. Jäätmete üleandmine on Tallinna linna elanikele piiratud koguses tasuta.

Paljassaare jäätmejaam asub Tallinnas aadressil Paljassaare põik 5. Siin asub ka Tallinna Jäätmekeskuse kontorihoone.

Paljassaare jäätmejaama eripära seisneb selles, et siin asub korduvkasutuse ruum. Korduvkasutuse ruum on Tallinna Jäätmekeskuse ja Uuskasutuskeskuse koostöö tulemus. Selle eesmärgiks on suunata võimalikult palju kasutuskõlblikke asju uuesti kasutusse. Igaüks saab tuua oma asja siia ruumi, kuid peab järgima ka reegleid. Peamine reegel on see, et asi peaks olema puhas, terve ja kasutuskõlblik. Kasutsukõlblikkuse hindamiseks võib alati iseendalt küsida: kas mina ise kasutaks sellises seisundis asja?  Kui vastus on positiivne, siis suure tõenäosusega sobib see asi ka taaskasutusse. Kuigi tuleb pidada meeles, et lõplikku otsust teeb jäätmejaama operaator. Igaüks saab ruumist ka võtta midagi endale tasuta. Ruumist leiab mööblit, rõivaid, jalatseid, väike elektroonikat, raamatuid, mänguasju ja muid esemeid. Varsti avanevad Paljassaare jäätmejaamas ka puiduparandustöökojad, kus igaüks saab paranda oma puidust esemeid ja õppida uusi oskusi.

Paljassaare jaama eripära on veel see, et aia -ja haljastusjäätmete üleandmisel peab jäätmed paigutama vastavasse mahutisse ilma kilekotita. Kui jäätmejaama külastaja soovib jäätmeid soodustingimustel üle anda, peab ta esitama jäätmejaama operaatorile oma ID-kaardi või juhiloa elukoha tuvastamiseks. Teiste isikute isikutunnistuste kasutamine on keelatud. Lisaks sellele pakub Paljassaare jäätmejaam ka võimalust tulla ekskursioonile.  
 

Mootorsõidukiga jäätmejaama sisenedes tuleb peatuda liikluskorraldusmärgi juures ja oodata operaatorit. Jäätmed peavad olema operaatorile liigiti selgelt eristatavad ja mõõdetavad. Jäätmejaamas tuleb oma tegevuses lähtuda rangelt operaatori juhendamisest. Operaator ka selgitab, millistesse mahutitesse toodud jäätmed tuleb liigiti paigutada (betoon, tellis, puit, lehtklaas, plast jne). Jäätmeid tuleb panna konteinerisse ilma kotita (v.a ehitusjäätmed). Mahutid on asjakohase märgistusega. Mootorsõiduki liikumiskiirus jäätmejaama territooriumil ei tohi ületada 10 km/h.

Jäätmejaamas toimub arveldamine nii kaardimaksega kui ka sularahas. Arve tasutud jäätmete eest on võimalik saada elektrooniliselt kirjutades arve soovist aadressile [email protected]. Soovides arvet ettevõtte nimele, tuleb jäätmeid üle anda ettevõtte nimelt, mitte eraisikuna.

Alates  2023. aasta märtsi algusest on Paljassaare jäätmejaam ühtlasi ka MTÜ Rehviringlus vanarehvide vastuvõtupunkt. Vanarehvid ladustatakse konteinerisse. Seni võeti jäätmejaamades igalt Tallinna elanikult tasuta vastu kuni 8 vanarehvi. Alates märtsi algusest saab tuua rohkem vanarehve, kuid üksnes Rehviringluse saatekirja alusel, fikseerides vanarehvide arvu. Eraisikud peavad saatekirja koostamiseks saatma MTÜ Rehviringlus logistikule ([email protected]) asjakohane avalduse.


Viimati muudetud 05.07.2024