Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Pärnamäe jäätmejaam

Pärnamäe jäätmejaam

Pärnamäe jäätmejaam on avatud kõikidel nädalapäevadel. Suveperioodil 1. aprillist kuni 31. oktoobrini on jäätmejaam avatud esmaspäevast reedeni 12:00 – 20:00, laupäeval ja pühapäeval 10:00 – 18:00. Talveperioodil 1. novembrist kuni 31. märtsini on jäätmejaam avatud esmaspäevast reedeni kella 14.00 kuni 19.00, laupäeval ja pühapäeval 10.00 - 15.00 Riigipühadel on jäätmejaam suletud.

Pärnamäe jäätmejaam asub Tallinnas, Pirita linnaosas aadressil Ristaia tee 8, Pirita ja Maardu piiril. Muuga teelt tuleb pöörata Ristaia teele viida Jäätmejaam juurest.

Pärnamäe jäätmejaamas saavad Tallinna linna ja Viimsi valla elanikud üle anda jäätmeid piiratud koguses soodushinnaga näidates operaatorile oma ID-kaarti või juhiluba elukoha tuvastamiseks. Pärnamäe jaama eripära on see, et aia -ja haljastusjäätmete üleandmisel saab jäätmed paigutada auna ilma kilekotita. Teiste isikute isikutunnistuste kasutamine on keelatud.

Pärnamäe jäätmejaam on üks esimesena ehitatud jäätmejaamadest. Jäätmejaama eripära seisneb veel selles, et siin asub komposti tootmisüksus. Komposti tootmisest võib täpsemalt lugeda siin. Kui on soov komposti tootmise protsessiga tutvuda kohapeal, siis saab tellida ekskursiooni.  
 

Mootorsõidukiga jäätmejaama sisenedes tuleb peatuda liikluskorraldusmärgi juures ja oodata operaatorit. Jäätmed peavad olema operaatorile liigiti selgelt eristatavad ja mõõdetavad. Jäätmejaamas tuleb oma tegevustes lähtuda rangelt operaatori juhendamisest. Operaator ka selgitab, millistesse mahutitesse toodud jäätmed tuleb liigiti paigutada (betoon, tellis, puit, lehtklaas, plast jne). Jäätmeid tuleb panna konteinerisse ilma kotita (v.a ehitusjäätmed). Mahutid on asjakohase märgistusega. Mootorsõiduki liikumiskiirus jäätmejaama territooriumil ei tohi ületada 10 km/h.

Jäätmejaamas toimub arveldamine nii kaardimaksega kui ka sularahas. Arve tasutud jäätmete eest on võimalik saada elektrooniliselt kirjutades arve soovist aadressile [email protected]. Soovides arvet ettevõtte nimele, tuleb jäätmeid üle anda ettevõtte nimelt, mitte eraisikuna.

Alates  2023. aasta märtsi algusest on Pärnamäe jäätmejaam ühtlasi ka MTÜ Rehviringlus vanarehvide vastuvõtupunkt. Vanarehvid ladustatakse konteinerisse. Seni võeti jäätmejaamades igalt Tallinna elanikult tasuta vastu kuni 8 vanarehvi. Pärnamäe jäätmejaam võtab vastu enam kui 8 tasuta rehvi, kuid üksnes Rehviringluse saatekirja alusel fikseerides vanarehvide arvu. Eraisikud peavad saatekirja koostamiseks saatma MTÜ Rehviringlus logistikule ([email protected]) asjakohane avalduse.

Lepingulistele klientidele

Lepingulised kliendid saavad jäätmejaama üle anda segaolmejäätmeid ja biolagunevaid aiajäätmeid alates kell 8:15.

  • Autojuht helistab jäätmejaama väravas jäätmekeskuse üldnumbrile 616 4000 ja annab teada auto nr, jäätmeliigi (segaolmejäätmed, biolagunevad aiajäätmed) ja jäätmekoguse.
  • Klienditeenindus kannab andmed EVALDisse ja selle kohta laekub koheselt aruanne e-postiga. 
  • Klienditeenindus avab kaugjuhtimisega jäätmejaama värava, autojuht sõidab sisse ja tagab, et värav sulgub turvaliselt.
  • Autojuht sõidab koormaga märgistatud alale SEGAOLMEJÄÄTMED või BIOLAGUNEVAD AIAJÄÄTMED.
  • Klienditeenindus järgib jäätmete korrektset mahapanekut kaamerast ja peale auto tühjendamist avab jäätmejaama värava.

Viimati muudetud 05.07.2024