Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rahumäe jäätmejaam

Rahumäe jäätmejaam

Rahumäe jäätmejaam

Rahumäe jäätmejaam on avatud kõikidel nädalapäevadel. Suveperioodil 1. aprillist kuni 31. oktoobrini on jäätmejaam avatud esmaspäevast reedeni 12:00 – 20:00, laupäeval ja pühapäeval 10:00 – 18:00. Talveperioodil ehk siis 1. novembrist kuni 31. märtsini on jäätmejaam avatud esmaspäevast reedeni 14:00 – 19:00, laupäeval ja pühapäeval 10:00 – 15:00. Riigipühadel on jäätmejaam suletud.

Rahumäe jäätmejaam on üks populaarsemaid Tallinna jäätmejaamu ja ta asub Nõmme ja Kristiine linnaosade piiril, Rahumäe tee 5a. Sissesõitu tähistab suunaviit Jäätmejaam, Rahumäe juudi kalmistu ja Rahumäe kalmistu vahelisest tupiktänavasse.

Jäätmete üleandmine on Tallinna linna ja Kiili valla elanikele piiratud koguses tasuta. Rahumäe jaama eripära on see, et aia -ja haljastusjäätmete üleandmisel saab need kallata aunade jalamile ilma kilekotita. Kui jäätmejaama külastaja soovib jäätmeid soodustingimustel üle anda, peab ta esitama jäätmejaama operaatorile oma ID-kaardi või juhiloa elukoha tuvastamiseks. Teiste isikute isikutunnistuste kasutamine on keelatud. Kui jäätmevaldaja ei anna oma nõusolekut isikuandmete töötlemiseks, on võimalik jäätmeid siiski üle anda mittetallinlastele kehtiva hinnakirja alusel.

Mootorsõidukiga jäätmejaama sisenedes tuleb peatuda liikluskorraldusmärgi juures ja oodata operaatorit.  Jäätmed peavad olema operaatorile liigiti selgelt eristatavad ja mõõdetavad. Jäätmejaamas tuleb oma tegevustes lähtuda rangelt operaatori juhendamisest. Operaator ka selgitab, millistesse mahutitesse toodud jäätmed tuleb liigiti paigutada (betoon, tellis, puit, lehtklaas, plast jne). Jäätmeid tuleb panna konteinerisse ilma kotita (v.a ehitusjäätmed). Mahutid on asjakohase märgistusega. Mootorsõiduki liikumiskiirus jäätmejaama territooriumil ei tohi ületada 10 km/h.

Jäätmejaamas toimub arveldamine nii kaardimaksega kui ka sularahas. Arve tasutud jäätmete eest on võimalik saada elektrooniliselt kirjutades arve soovist aadressile in[email protected]. Soovides arvet ettevõtte nimele, tuleb jäätmeid üle anda ettevõtte nimelt, mitte eraisikuna.

Alates  2023. aasta märtsi algusest on Rahumäe jäätmejaam ühtlasi ka MTÜ Rehviringlus vanarehvide vastuvõtupunkt. Vanarehvid ladustatakse konteinerisse. Seni võeti jäätmejaamades igalt Tallinna elanikult vastu kuni 8 vanarehvi. Alates märtsi algusest saab tuua rohkem vanarehve, kuid ainult Rehviringluse saatekirja alusel.  Eraisikud peavad saatekirja koostamiseks saatma MTÜ Rehviringlus logistikule ([email protected]) asjakohane avalduse.

Viimati muudetud 05.07.2024