Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Suitsukonide kogumine

Suitsukonide kogumine

Loodusesse jõuab igal aastal kümneid tonne sigaretifiltreid, mis ei biolagune ja milles sisalduvad toksilised ained satuvad läbi mereloomade lõpuks ka inimeste toidulauale. Üks koni võib mürgitada kuni 1000 liitrit vett ja need mürkained võivad kahjustada vee-elustikku kuni kümme aastat. 

Kõige säästlikum keskkonnale ja tervisele on mitte suitsetada. Suitsetajaid siiski leidub ja oluline on, et konisid ei visata maha, vaid pannakse ettenähtud prügi- või kogumiskastidesse. Uued konikastid on paigutatud just mereäärsetele aladele, et vähendada mereprügi teket.

Suitsukonikastide asukohad valis välja Tallinna Strateegiakeskus koostöös Põhja-Tallinna, Kesklinna, Pirita ja Haabersti linnaosavalitsustega. Need paiknevad Pirita kergliiklustee ja Tiskre oja ääres, Pirita promenaadil, Linnahalli ümbruses, Aegna saarel, Kalarannas ning Pikakari, Stroomi ja Kakumäe rannas (vt kaarti).

Kaste tühjendab Tallinna Jäätmekeskus, kelle koostööpartner Filaret OÜ töötleb kogutud konid ümber keskkonnasõbralikuks komposteeruvaks 3D printimise materjaliks – nii vähendatakse ka plastjäätmete teket.

suitsukonide_kogumine.jpg

Viimati muudetud 05.07.2024