Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna riidekonteinerid

Tallinna riidekonteinerid

  • KUS KONTEINERID ASUVAD?
Tallinna riidekonteinerite asukohad leiab kuhuviia.ee
  • MIKS JA KUIDAS RIIDEID KOGUTAKSE?
Tallinnas on suhteliselt hästi toimiv korduskasutuseks mõeldud rõivaste ja tekstiilide kogumise süsteem, mida käitavad eri organisatsioonid. Tallinn oli Eestis esimene omavalitsus, kes pani juba 2013. aastal omal algatusel linnaruumi korduskasutuse eesmärgil rõivaste ja tekstiilide kogumise mahuteid, kuhu elanikud saavad tuua oma vanu, kuid veel korralikke rõivaid, kodutekstiile, aksessuaare, jalatseid ja mänguasju. 

2023. aasta märtsi seisuga oli Tallinna Jäätmekeskus paigaldanud 24 sellist riidemahutit (osa neist asub jäätmejaamades). Ühe Tallinna linnaruumi paigutatud riidemahutiga kogutakse kuus keskmiselt 2,5 tonni kasutatud rõivaid ja tekstiile. Riidemahutitega kogutud kasutatud rõivaste ja tekstiilide kogus on viimastel aastatel suurenenud. Kasutatud rõivaste ja tekstiilide korduskasutussüsteem on hinnanguliselt aidanud vältida üle 10% selliste toodete jäätmeteks muutumist, toetades Tallinnas nii otseselt jäätmetekke vähendamist kui ka ringmajanduse arendamist.

Riidemahutitesse kogutud rõivad ja tekstiilid antakse üle Humanale, kes sordib kogutud tekstiilid ja rõivad ning suunab need teisele ringile (korduskasutuseks ja ümbertöötluseks). Humana kogub aastas ligi 2000 tonni riideid üle  Eesti, millest 20% läheb heategevuslikuks annetuseks, 25% läheb korduvkasutusse läbi Eesti ja Läti kaupluste ja 50% riietest läheb eksporti kolmandatesse riikidesse nii korduvkasutuseks kui ümbertöötlusse. Vaid 5% läbisorteeritud kaubast ei sobi kummakski tegevuseks ning läheb prügilasse või põletusse. 

Euroopa rohelise pealinna aastal uuendasime riidekonteinerite disaini ja paigaldame 20 vastset konteinerit linna erinevatesse asumitesse. Tallinna uued riidekonteinerid on kaasaegse kujundusega ja vahvad pildid lausa kutsuvad linlasi neid kasutama.
Riidekonteiner 2023.jpg
 

Viimati muudetud 05.07.2024