Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

"Koolinoored meisterdasid lasteaedadele 120 pesakasti", Pealinn, 22. märts 2013

"Koolinoored meisterdasid lasteaedadele 120 pesakasti", Pealinn, 22. märts 2013

http://www.pealinn.ee/?pid=132&nid=11076&lang=5

Nelja Tallinna kooli õpilased on tänaseks valmistanud pealinna lasteaedadele 120 eri suurusega lindude pesakasti ning need lasteaedade vahel ära jaotanud.

Esimesed õpilaste meisterdatud pesakastid pandi üles Lehola lasteaias. Tegemist on esimese samalaadse ettevõtmisega, järgmisel aastal on kavas laieneda tegevusega üle Eesti.

Lehola keskkonnahariduskeskuse juhi Mairi Enoki sõnul on lasteaedade ümber kõrghaljastusega suured õuealad, kus lindudel on hea pesitseda. «Pesakastide olemasolul saavad lapsed erinevaid linnuliike vaadelda ja tundma õppida. Linnas on lindudel keeruline leida pesa ehitamiseks vajalikku materjali, seetõttu suurendab pesakastide paigaldamine lindude pesitsusvõimalusi lasteaedade läheduses.»

Eesti tööõpetajate seltsi juht ning Tallinna Ristiku põhikooli õpetaja Jürgo Nooni selgitas, et projektis osalenud koolid said loodusõpetuse või bioloogiatundide tarvis kingituseks binoklid, et oleks parem linnuvaatlusega tegeleda. Nooni sõnul on projekti kaasatud ka Tallinna Ülikooli tööõpetuse osakonna tudengid, kes olid nõus pesakaste disainima.

Projekti Pesakast 2013 viisid läbi tööõpetajate selts ja Lehola keskkonnahariduskeskus, seda toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Viimati muudetud 04.11.2022