Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Korduvad küsimused

Korduvad küsimused

Kui kaotad raamatu.  Anna kaotatud raamatust teada raamatukogusse ja lepi raamatukoguhoidjaga kokku, kuidas ja millise raamatuga saab seda asendada. Kaotatud raamatu asemele saad osta samasuguse või mõne teise kooliraamatukogusse sobiva raamatu.  Milline sobib, saad teada kooliraamatukoguhoidjalt. 

Kui kaotad õpiku. Teavita õpiku kadumisest nii oma klassijuhatajat kui aineõpetajat ning kooli raamatukogu.
Kaotatu asemele saab:
1) osta (hiljuti ilmunud õpiku puhul) kirjastusest, raamatukauplusest või e-poest uue ning asendada kaotatu sellega;
2) osta asemele mõne teise raamatukoguhoidja poolt soovitatud õpiku; 
3) kompenseerida erijuhtudel õpiku hinna kuni kolmekordses ulatuses kooli direktori otsusega. Infot kirjastuste, kaotatud õpiku andmete ja sobiva variandi kohta saad kooli raamatukoguhoidjalt.

Kui kaotad töövihiku – Raamatukogu teist sama töövihiku eksemplari õpilasele ei väljasta. Kaotatud töövihiku asemele saab osta raamatukauplusest või kirjastusest uue eksemplari ning seda raamatukogusse tagastama ei pea.

Kui ei jõua raamatut kahe nädalaga läbi lugeda. Pöördu raamatukogusse ja pikenda tagastamistähtaega. 

Kui oled uus õpilane. Selleks, et saaksid raamatukogust laenutada, tule raamatukogusse ja registreeri end lugejaks. Vajaliku õppekirjanduse (õpikud, töövihikud) saamiseks pöördu kõigepealt klassijuhataja ja/või aineõpetaja poole.

Kui raamat või õpik on rikutud. Teata sellest võmalikult kiiresti kooliraamatukogusse ja võta ka rikutud raamat kaasa. Selgitame koos, kuidas olukorda lahendada sõltuvalt rikutuse astmest ja liigist. Rikutud raamatuid ja õpikuid käsitletakse nagu kaotatuid (vt - kui kaotad õpiku / raamatu) või leitakse võimalused antud eksemplari parandamiseks.

Viimati muudetud 30.10.2022