Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

"Linn tunnustas tublisid koole ja lasteaedu säästlikkuse, mahetoidu ja loodushariduse eest", Pealinn, 31. mai 2013

"Linn tunnustas tublisid koole ja lasteaedu säästlikkuse, mahetoidu ja loodushariduse eest", Pealinn, 31. mai 2013

http://www.pealinn.ee/?pid=141&nid=11516&lang=5

500-eurose tunnustuse tõi asutustele see, kui nad hoiavad loodust ning oma õpilasi ja töötajaid.

Eile tunnustas linn viit kooli ning viit lasteaeda tiitliga «Keskkonnasõbralik haridusasutus Tallinnas» ning veel seitset haridusasutust keskkonnahariduse andmise ning loodusõbralike otsustega asutuse juhtimise ja majandamise eest. Auhinnad andis kätte abilinnapea ja keskkonnakogu esimees Arvo Sarapuu (pildil). «Keskkonnaharidus peab algama maast madalast. Mul on hea meel, et Tallinnas on nii palju keskkonnahoidu edendavaid haridusasutusi,» ütles Arvo Sarapuu. «Konkursile laekus väga palju huvitavaid projekte. Tervis ja keskkond on omavahel tihedalt seoses. Paljudes asutustes on tervise edendamine ja keskkonnateadlikkuse edendamine omavahel seotud. Pakutakse mahetoitu ja puhvetis on kartulikrõpsud asendatud tervislike ampsudega. Samuti on põhjalikult läbi mõelnud kõik igapäevased valikud. Üks kool oli teinud näiteks energia kasutamist jälgiva kampaania pikema aja jooksul ning võtnud kasutusele säästumeetmed,» rääkis Sarapuu.

Õiged väärtused maast-madalast

Tähelepanu pööramine keskkonnasäästliku eluviisi vajadusele on Sarapuu sõnul väga tähtis, sest juba varakult sisseharjunud säästlikud valikud ja otsused mõjutavad meie tulevikku palju. «Kodu saab vähe mõjutada organisatsiooni, sest üks laps mõjutab organisatsiooni vähe, aga organisatsioon saab mõjutada lapse kaudu nii vanemaid kui vanavanemaid,» selgitas Sarapuu. «Tänapäeva lastel on niivõrd kerge istuda autosse, olla arvutis või mobiiliga suhelda. Reaalse eluga kokkupuude jääb väikeseks. Seda enam on vajalik, et kool või lasteaed neile teemadele eraldi tähelepanu pööraks. Nii muutub keskkonnasõbralik eluviis normiks.»

Konkursi korraldas SA Keskkonnakogu koos haridusameti ja keskkonnaametiga. Žürii koosnes nende asutuste ja tunnustatud keskkonnahariduslike organisatsioonide esindajatest. Konkursile laekunud taotlusi hindas žürii valdkondades nagu keskkond kooli dokumentides ja õppetöös, projektide, kampaaniate, ürituste algatamine ja nendest osavõtt, keskkonnasõbralikkus majandamisel ning inimsuhete hoidmine ja turvalisus.

Oluline ka õpetajate koolitamine

Samuti arvestati, et kool või lasteaed annaks töötajatele keskkonnateemalist täienduskoolitust, kaasaks vanemaid keskkonnahariduse töösse ning kajastaks oma keskkonnahariduse ettevõtmisi meedias, sotsiaalmeedias ja kodulehel. Konkursist võttis osa kokku 25 haridusasutust ehk 13 lasteaeda ja 12 kooli.

Keskkonnasõbraliku haridusasutuse tiitli ning 500 eurot auhinnaraha keskkonnaharidusliku töö edasiseks edendamiseks said Ristiku põhikool, Kadrioru Saksa gümnaasium, Tondi põhikool, Audentese erakool, Kuristiku gümnaasium, Tuule lasteaed, Kiikhobu lasteaed, lasteaed Vesiroos, lasteaed Sinilind ning lasteaed Lepa-triinu. Tänukirjaga tunnustati Õismäe kooli, Pae gümnaasiumi, Rahumäe põhikooli, lasteaeda Kikas, lasteaeda Rukkilill, Lehola lasteaeda ning Lille lasteaeda.

Viimati muudetud 04.11.2022