Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

"Ristiku Põhikooli juures avati Tallinna esimene moodulkoolimaja", Hariduse koduleht, 09. märts 2016

/est/haridus/Uudis-Ristiku-Pohikooli-juures-avati-Tallinna-esimene-moodulkoolimaja?&filter_otsing_uudis_rubriik_id=100

Moodullasteaedadega on tallinlased juba harjunud, kuid nüüd rajati linna ka esimene moodulkoolimaja – see avati 4. märtsil 2016 Ristiku Põhikooli juures.

Ristiku Põhikoolis õpivad hariduslike erivajadustega (HEV) õpilased, kellele tuleb pakkuda nende vajadustele ja võimetele vastavaid õpitingimusi ning tugisüsteeme. HEV laste õppevõime tõstmiseks on oluline luua individuaalõppele lähedane õpikeskkond. Ristiku Põhikooli ajaloolises hoones oli selle loomine ülikeerukas, mistõttu oli otstarbekas paigaldada kooli territooriumile spetsiaalsete õpitingimuste tarvis projekteeritud ajutine hoone.

Moodulmaja on ühekordne, üldpinnaga 149,5 m2. Seal on seitse 12–18 ruutmeetri suurust klassiruumi, mis on mõeldud nelja õpilase õpetamiseks, samuti puhkeala koos mugava sisustusega, garderoob, tualetid ja tehnilised ruumid. Hoone on varustatud tänapäevaste tehno- ja turvasüsteemidega, välja on ehitatud peahoonega seotud arvutivõrk ja paigaldatud on videoprojektorid.

Kool kasutab hoonet rentnikuna. Hoolduse ja kinnisvara korrashoiu eest vastutab rendiperioodil Ramirent Baltic AS, kes võitis vastava hanke. Hoonet on kavas kasutada 16. juunini 2020, seejärel rendileandja demonteerib selle ja taastab krundil algse olukorra.

Pildid: Ristiku Põhikooli moodulhoone avamine (04.03.16)

Viimati muudetud 03.11.2019