Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
-

Jaanuar oli linnaruumi kuu!

Jaanuar oli linnaruumi kuu!

Tallinna praeguse arengustrateegia kohaselt keskendub 2022/2023. õppeaasta loodus- ja keskkonnahoiule. Selle järgi oli jaanuar LINNARUUMI KUU. Ka Ristiku koolipere pööras sellel kuul tähelepanu meid ümbritsevale elukeskkonnale.

Ettevalmistused algasid detsembris, kui emakeelekomisjon pöördus kolleegide ja õpilaskonna poole palvega märgata ja pildistada erinevaid objekte Tallinnas. Sai tehtud ka teemade jaotus: skulptuurid, mänguväljakud, veekogud, väravad jne. Jõuluvaheajalt tulles said õpilased postitada oma fotod virtuaalsele pildiseinale, mis avati kõigile vaatamiseks garderoobis. 

11. jaanuaril käis vanemate klasside õpilastega vestlemas aktiivne kodanik Ave Habakuk, kes ütles enda kohta, et ta on lihtsalt linnakodanik, kes kodulinna käekäigu ja arengu pärast südant valutab. Koos kaaslastega tegutseb ta MTÜ-s Elav Tänav. Vestluse käigus vahetati mõtteid linnaruumi teemadel, arutasime:

  • Mis seostub sõnaga tänav?
  • Mis on sinu lemmiktänav või koht, miks?
  • Kuidas ja miks on linnaruum kujunenud?
  • Mis võiks tänaval olla, et tänav oleks ka inimestele mõnus?
  • Kas võiks olla mängutänav? jpm

Meie vestlust illustreeris ohtrasti fotomaterjali nii Tallinnast kui ka teistest maailma linnadest.
Ürituse eesmärk oli panna õpilasi mõtlema, mis on üldse linnaruum ning kuidas on see aja jooksul muutunud. Oluline on, et meid ümbritsev rahuldaks meie kõigi elulisi vajadusi, oleks piisavalt keskkonnasõbralik ja pakuks ka meelerõõmu. On valukohti, mis võiks paremini olla, kuid kõigele vaatamata on meil kaunis linn.

Ave Habakuk sütitas lapsi kaasa mõtlema, uuris nende mõtteid ja tähelepanekuid.

Olgem ikka loodus- ja keskkonnasõbralikud! Märgake linnaruumi!

emakeele, eripedagoogika ja sotsiaalainete aineühenduse nimel
Andres Hallik ja Malle Mürk


Pildi viide: Tallinna arengustrateegia kodulehelt https://strateegia.tallinn.ee