Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

3.a osales eTwinningu projektis

3.a osales eTwinningu projektis

Ristiku Põhikooli 3.a klassi õpilased osalesid 2023/24. õa-l aprill-juuni eTwinningu projektis “Stopping bullying is up to all of us!” koos Itaalia ja Hispaania õpilastega. Teema valik lähtus eTwinningu  aastateemast, milleks on “Heaolu haridusasutuses”. Igaühel on õigus tunda end koolis turvaliselt ja selle õigusega kaasneb igaühe kohustus käituda nii, et oleks tagatud turvalisus. Väärtustatakse sõprust ja sallivust. 

Projekti käigus tegime partneritega palju koostööd ja kohtusime veebis, mida me ootasime suure põnevusega. Projektis osalevad õpetajad arutasid projektiplaane ning tegevusi veebikõnedes ja suhtlesid iganädalaselt tihedalt e-kirjade ning Twinspace-foorumi kaudu. Koostöö sujus suurepäraselt. Ajurünnakute käigus panid õpilased kirja oma ootused projektile, turvaliselt internetis käitumise reeglid ning mida mõistame sõpruse all. Inglise keele tunnis koostati enda tutvustused ning kunstitundides joonistati pilte. Eesti keele tunnis kirjutasime aheljutukest, millest valmis hiljem e-raamat, mis oli ka meie projekti lõpptulemus. Enda kohta koostasime avatarid, mille põhjal valmis vahva tutvumismäng, mille mängimisest me ei väsinud. Tutvustasime parteritele oma riiki, kodulinna ja kooli ühises e-raamatus, mis valmis keskkonnas Canva. Toimus projekti logo konkurss, milles kõige rohkem hääli sai meie klassist Vasilisa töö. Veebikohtumisel partnerkoolidega katsetasime grupitööd, mille tulemusena valmis eesti-inglise-itaalia-hispaania sõnastik sõpruse kohta. 

Oli väga vahva kogemus ning huvitav oli tutvuda teiste riikidega, koolidega ning õpilastega. Lõimitud olid mitmed õppeained: inimeseõpetus, eesti keel, inglise keel, kunst, muusika ning arvutiõpetus. Saime tugevamaks infotehnoloogias. 

Projektijuht õp. Eve Reisalu

 

Koostöös valminud e-raamat