Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Märts oli vitamiinikuu. Loe pisirohe kasvatamisest!

Märts oli vitamiinikuu. Loe pisirohe kasvatamisest!

Tervise, liikumise ja koolispordi teema-aasta raames on märts vitamiinikuu. Meie tähistame vitamiinikuud terve kuu jooksul vaimse tervise vitamiinikuuris osalemisega. Märtsi viimase nädala koolitoidu menüüs on välja toodud vitamiinide ja mineraalide osakaal. Märtsikuu jooksul on toimunud pisirohe kasvatamine aknalaudadel ja sellest on valmistatud värskeid salateid. Märtsiga saavad alguse ka kevadtööd kooli õppeaias. Inimeseõpetuse tundides pööratakse tähelepanu vitamiinirohketele köögiviljadele ning kirjutatakse vitamiinidest luuletusi.

Mis on pisirohe- supertoit, mida kasvatada aknalaual


Pisirohe taimed on maksimaalne tervis minimaalse vaevaga. Pisirohe ehk võrsed on tillukesed söödavad taimed – tõeline supertoit, mis muudab iga toidukorra eriliseks. Pisikesed taimed sisaldavad rohkelt erinevaid vitamiine, mineraalained ja teisi tervisele kasulikke looduslikke aineid, rohkem kui tema täiskasvanud taimed. 

Pisirohet saab üsna vähese vaevaga kasvatada aknalaual.

Vitamiinikuu raames otsustasime 6.a, 6.c, 7.a ja 7.c klassi kodunduse rühma õpilastega kasvatada kodunduse klassi aknalaual pisirohet, mida hiljem salatirohelisena kasutada.

Külvasime rukola, redise, toortatra, brokkoli, peterselli, peedi, herne ja tilli seemneid.

Videoõpetuse kaudu saime teada lisanippe: https://x.facebook.com/watch/?v=569969327496547&_rdr

8 päeva möödudes kasutasime värskes salatis juba rukola, redise ja toortatra taimebeebisid. Lisaks on väga huvitav jälgida aknalaual toimuvat! Katseta Sinagi!

Vaata pilte pisirohe kasvatamisest siit.