Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Õppekäik Aegna saarele

9.A ja 9.B klass külastas 24.septembril Aegna saart. Hommikul kogunesime Balti jaama ning sõitsime bussiga Rohuneeme sadamasse. Seal ootas kiirkaater, mis viis meid 10 minutiga Aegna saarele. Meie õppekäigu teemaks oli "Mets ja meri". Tutvusime esmalt Aegna saare metsatüüpidega ja õppisime tundma söödavaid ning mürgiseid taimi. Liikusime mööda metsateed ja kuulasime linnulaulu. Saime teada mis vahe on samblal ja samblikul ja seda, et nad kasvavad ainult puhtas õhus. Mere ääres õppisime Läänemere selgrootuid, vetikaid ja kalu.

Giid rääkis palju prügist ja looduse säästmisest. Me ei tohtinud isegi saare prügikasti oma prügi jätta, sest muidu mattuks saar turistide poolt tekitatud jäätmetega. Läänemeri saastub väga kergesti ja peame seda hoidma ning kaitsma.

Lõunat saime süüa Aegna loodusmaja hoovis. Seejärel matkasime suurte rändrahnudeni - neid oli palju ning seda kutsutakse kivikülviks. Tore oli kivi otsas istuda ja giidi juttu kuulata. Eriline elamus oli veel see hetk, kui üle Aegna saare sõitsid väga madalalt ja kõrvulukustavat heli tehes NATO hävituslennukid (eurofighter typhoon).

Kokkuvõttes oli suurepärase ilmaga väga õpetlik matk Aegna saarel.

9.a ja 9.b klassi õpilased ning klassijuhatajad Liina ja Juta.

Vaata pilte õppekäigust siit.