Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Põhja-Tallinna Valitsus korraldas helkurikontrolli

Põhja-Tallinna Valitsus korraldas helkurikontrolli

2. detsembri hommikul teostas Põhja-Tallinna Valitsus koostöös kohalike koolide ja politseiga koolide juures helkurikontrolli. Õpilastele ja õpetajatele, kel helkur puudus, see anti ning aidati ka jope külge õigele kõrgusele paigaldada. Tulemused olid koolide lõikes erinevad, kuid võib öelda, et enam kui pooltel lastel helkur puudus või oli see valesti paigaldatud. Rõõm on tõdeda, et koolides, kus selline kampaania oli juba toimunud, olid ka rohkematel lastel helkurid küljes.

Sooviksime panna lapsevanematele südamele, et õues on juba pime ning jalgsi liiklemiseks kõige ohtlikum aeg. Vähim, mida saate teha laste nähtavamaks muutmisel, on paigaldada neile paremale poole täiskasvanu põlve kõrgusele helkur.

Kõikidesse linnaosa koolidesse jäi õpilastele meeldetuletuseks tänasest vaatlusest ja helkuri vajadusest välisukse kõrvale molbert plakatiga, millel ka tänase kampaania hüüdlause „Kas sul on helkur väljas?“. Linnaosa teostab helkurikontrolli uuesti jaanuari kuus.

Lapsevanemad, kellel on helkureid kodus palju, võiksid need tuua kooli lastele andmiseks.

Tänasel vaatlusel jäid kõlama laused: „täna on teine jope seljas“, „seljakoti küljes ju on helkur“, „meil on kodus hästi paljud helkureid“, „mul on helkur taskus“, „meil on jope küljes helkurriba“, kahjuks need põhjendused Tallinna liikluses kaalu ei oma.

Kokkuvõtte helkurikontrollist kirjutas Põhja-Tallinna Valitsuse kultuuri ja hariduse peaspetsialist Sten Svetljakov