Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Sõbranädal Ristiku Põhikoolis 9.-13. veebruar

Sõbranädal Ristiku Põhikoolis 9.-13. veebruar

õbranädal algas Ristiku Põhikoolis 9. veebruaril pahupidipäevaga, kus kõike võis teha vastupidi. Väga suur osa koolist võttis päeva teemat väga tõsiselt ning see tõi muidu tavalisse koolipäeva palju lusti ja rõõmu.

Samal päeval toimus koolis ka sõbra otsimise mäng, millest võtsid osa nii õpetajad kui ka õpilased. Päeva ülesandeks oli koolimaja pealt otsida numbri järgi, mis saadi kooli tulles loosiga, üles oma sõber. Kui sõber leiti, tuldi koos huvijuhi kabineti ning saadi magus auhind. Suur rõõm oli näha, et mängust võeti aktiivselt ja rõõmuga osa.

Sõbranädala teine päev langes kokku üleriigilise turvalise Interneti päevaga, mille raames korraldasid ning viisid õpetajad Mari Tammur ja Eve Reisalu läbi loenguid Interneti turvalisuse teemal. Et sõbranädala tegevused jätkuskid, avati teisel korrusel sõbrapostkast, mille läbi sai sõbrapäeva puhul sõbrale kaarti või kirja saata.

Sõbranädala kolmandal päeval e kolmapäeval olid teemaks värvid. Igale klassile oli loosiga määratud päeva värv, mille järgi tuli valida kas riietust või aksessuaare.

Klasside värvid olid:
1.  klass - punane
2.  klass - roosa
3.  klass - roheline
4.  klass - valge
5.  klass - kollane
6.  klass - oranź
7.  klass - sinine
8.  klass - lilla
9.  klass - must
ÕPETAJAD – pruun

Nende värvide järgi oli lihtne ja ilus eristada erinevate klasside õpilasi.

Lisaks värvidele, said õpilased osa võtta „Turvalise interneti päeva“ raames QR koodidega viktoriinist. Koridori seintele olid kleebitud koodid koos juhtnööridega. Kes soovis ja kellel oli võimalus kasutada nutiseadmeid, said viktoriinist osa võtta. Tulemused avalikustatakse juba järgmisel nädalal.

12. veebruaril, neljapäeval, toimus kooli aulas show „Sinu nägu kõlab tuttavalt“. Osa võttis palju erinevaid gruppe ja klasse. Laval võis näha nii tänavusi Eesti Laulul osalejaid kui ka välismaa staare.

Osalesid:

* 9.a tüdrukud ja Heigo parimate uute ja vanade hittidega;

* Eliise, Mari-Lisete ja Kalli Getter Jaani looga „Rockefeller Street“;

* Elisa Selena Gomezi looga „Come & Get it“

* Susanna ja Berit Birgit Varjuni & Birgit Õigemeele looga „Sinuga end elusana tunda võin“,

* Anete, Andro & Co erinevate Pop lugudega;

* Eliise, Angeelika, Kairo ja Mia Getter Jaani looga „Alles alguses“

* 3.a klassi poisid osalesid Üllar Jörbergi looga „Kutse tantsule“

* Jaana, Karmen, Kristel ja Gerli Tanja Mihhailova Eurovisiooni looga „Amazing“

* 7.b klass osales Bluestocking looga „Kordumatu“

Kõik osalejad nägid oma kavadega väga palju vaeva ning said autasustatud. Showd toetas kingitustega Universal Music Baltics.

Nädal lõppes taaskord teemapäevaga, milleks oli „Kaks tilka vett“. Kooli klassides ja koridorides võis leida palju vahvaid kaksikuid, kolmikuid või suuremaarvulisi mitmikuid.

Nädala lõpus toimus ka õpilasesinduse sõbrapäeva, kus üheskoos valmistati küpsisetorti, mängiti toredaid mänge ja lobiseti maast ja ilmast. 

Vaata pilte sõbranädalast siit