Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Südamenädal 2015 „Toit ja tants“

Südamenädal 2015 „Toit ja tants“

20.–24. aprillil tähistasime traditsioonilist südamenädalat, mille selleaastane alateema oli „Toit ja tants“. Tervisenõukogu liikmed mõtlesid välja ja viisid läbi mitmeid toredaid ettevõtmisi, mis oli seotud nii toitumise kui tantsuga.

Nädala jooksul palusime õpilastel märkida klassides olevatesse tabelitesse, kui palju nad nädala jooksul söövad puu- ja köögivilju. Märkimistest selgus, et kõige suuremad puu- ja köögiviljade sööjad on 8.b, 9.b, 5.b ja 4.b klassis. Laste tehtud ülestähenduste järgi võib enam puu ja köögivilju soovitada 1. väikeklassile, 2. väikeklassile ja 3. väikeklassile, kus söödi nädalas ühe lapse kohta väga vähe puu- ja köögivilju. Siinkohal on kõikidele suurtele ja väikestele sööjatele hea meelde tuletada, et tervislik on süüa 5 peotäit puu- ja juurvilja päevas.

Südamenädalal pöörasime toitumisele veel tähelepanu toidustendiga „Suhkur ja sool“. Meisterdasime lastele maitsvatest toitudest stendi, kuhu lisasime juurde kotikesed tootes sisalduva suhkru, soola ja rasva hulgaga. Lapsed said oma silmaga näha, kui palju on suhkrut lemmik saiakeses, kohupiimakreemis, kommides, karastusjookides ning soola ja rasva kartulikrõpsudes.

Tantsu osa südamenädalast sisaldas endas igapäevast tantsimist eri tantsustiilide järgi. Igal päeval tutvustasime lastele eri tantsustiile. Esmaspäev oli tänavatantsupäev, kus Kopli Noortemaja hip-hopi ja tänavatantsutrupp esines ja õpetas meie lastele mõned tantsusammud. Teisipäev oli rahvatantsupäev, kolmapäev kantri- ja reede seltskonnatantsupäev.

Nagu juba traditsiooniks on saanud, ei jäetud ka õpetajaid südamenädalast kõrvale. Nemad käisid nädala jooksul kooli med.õe juures oma tervist kontrollimas ning said käia kooli kutsutud massööri juures.

Vaata südamenädalast pilte siit