Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tervisepäev „Reipalt koolipinki“ ja Liikumisaasta 2014

Tervisepäev „Reipalt koolipinki“ ja Liikumisaasta 2014

Reedel, 12. septembril tähistasime üheskoos iga-aastast tervisepäeva. Kuna käesolev aasta on kuulutatud liikumisaastaks, siis ei unustanud me ka seda ja pöörasime rõhku kõndimisele.

1.-4. klassidele oli koostatud marsruut koolimaja lähiümbrusesse. Klassid said kaasa kaardi, kuhu oli peale märgitud punktid. Iga punkt tähistas tänavat, mille nimetus tuli välja selgitada. Punkti leides said õpilased lugeda vastustelehelt meie lähiümbruse tänavanimede tähendusi. Näiteks said lapsed teada, et prees (Preesi tänav) on eesti traditsiooniline ehe. Sellel on sakilised servad ja see on enamasti lameda kujuga. Lisaks teistele rahvarõiva detailidele (sõlg, vanik, helmes), said õpilased teada ka põllukultuuridest. Näiteks jõudes Kaera tänavale, said lapsed teada, et see on teravili, mis näeb välja teistsugune kui teised tuntumad teraviljad ja arvatakse, et hobused armastavad seda teravilja väga süüa. Nii käidigi läbi lähiümbruse tänavad ja saadi teada ristikust, maisist, härjapeast, nisust jne.

Samal ajal kui väikesed tegid tutvust kooli lähiümbrusega, orienteerusid 5.-9. klassid Tallinna kesk- ja vanalinnas. Sealgi sai iga klass rajale kaasa kaardi, kuhu olid peale märgitud punktid. Iga punkt tähistas olulist hoonet, muuseumi või vaatamisväärsust linnas. Nii saidki õpilased teada, kus asub meie vanalinnas näiteks Rootsi- Mihkli kirik, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Meremuuseum, Soome Suursaatkond, Püha Vaimu kirik jne.

Vaata pilte tervisepäevast siit