Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Projekti „Rohejälg“ ruumilised sekkumised Lasnamäel, Nõmmel ja Põhja-Tallinnas

Projekti „Rohejälg“ ruumilised sekkumised Lasnamäel, Nõmmel ja Põhja-Tallinnas

rohejalg uhisfoto.jpg

Tallinn on rohelise pealinna aastal võtnud üheks eesmärgiks panustada muutustele linnaruumis. Projekt „Rohejälg“ koondab enda alla tegevusi, mille eesmärk on parandada rohealade kvaliteeti, tuua uut haljastust ja parandada ruumilist kvaliteeti tiheda kasutusega kohtades, toetada linnasiseste rohevõrgustike kujunemist ning katsetada uudseid linnaruumilisi lahendusi nii ruumikorralduse muutumise kui prototüüpide näol.

RUUMILISED SEKKUMISED

Linnaplaneerimine ja -ehitamine on üldiselt aeglased protsessid, kuid mitmeid olulisi, nähtavaid ning ruumilist kvaliteeti parandavaid muutusi on siiski võimalik ellu viia ka lühema aja jooksul. Lisaks ülelinnalistele, püsiva loomu ja pikaajalist arengut silmaspidavate haljastusprojektidele tegeleb „Rohejälg“ ruumilise kvaliteedi tõstmisega kohtades, kus seda on võimalik läbi viia ilma pikki planeerimisprotsesse läbi tegemata, rakendades nn taktikalise urbanismi meetodeid.

Maikuus tulevad arutlusele sekkumised Lasnamäel Mustakivi piirkonnas, Nõmmel Jaama tänaval ja Põhja-Tallinnas Sõle-Sitsi-Madala-Kari tänavate ristumiskohas. 
 


Tutvu lahendustega!

Lasnamäe ruumiline sekkumine "Elutoa tänav" Mustakivi asumis

mustakivi-kodukas-01-01-01.png
 

Põhja-Tallinna ruumiline sekkumine Sõle-Kari-Madala-Sitsi tänavate ristumiskohas

sole_kodukas-01-01.png

 

Nõmme ruumiline sekkumine "Koduaed" Jaama tänava piirkonnas

jaama-kodukas-01.png


 


Tagasiside vorm

Vorm avatud alates 02.05.2023 kuni 17.05.2023.

 

Viimati muudetud 13.07.2023