Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Roheline kool (Eco-Schools)

Roheline kool (Eco-Schools)

roheline_kool_logo_est.jpg

Rohelise Kooli programm toob keskkonnasäästlikku mõtteviisi kooli igapäevastesse tegevustesse ning aitab seda süsteemselt ja terviklikult rakendada. See aitab kaasa vastutustundlike, keskkonda hoidvate ja väärtustavate inimeste kujunemisele. Kaasatud on kõik – lasteaialapsed, õpilased, õpetajad, kooli personal kuni lapsevanemateni välja.

Mis?

Rohelise kooli programmi näol on tegemist tuntuima ülemaailmse keskkonnaharidusprogrammiga õppeasutustele, mille ingliskeelseks nimeks on Eco-schools Global.  Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. FEE erinevate programmidega, sh Sinilipp ja Roheline võti, töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt. UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana. Nii Eesti kui teiste riikide kogemustest Rohelise kooli programmis saab täpsemalt lugeda programmi 25 aastapäevaks välja antud kogumikust Changing Together. Eco-Schools 1994-2019 Eesti kogemusest saab lugeda peatükist Eco-Schools Central and North Europe.

Eestis juhib Rohelise kooli programmi Eesti Looduskaitse Selts (ELKS), olles FEE täieõiguslik liige. ELKS on sõlminud programmi tegevuste koordineerimiseks koostöölepingu Tartu loodusmajaga, kes võttis koordineerimise teatepulga üle MTÜ-lt Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED.

Rohelise kooli programmi Eesti koordinaator on alanud õppeaastal (2019/2020) Eeva Kirsipuu-Vadi ([email protected]), Rohelise Kooli programmi võrgustikuga liitunud õppeasutustele aitab seminare korraldada ning neid vastavalt vajadusele ka nõustada Maris Mägi ([email protected]).

Miks?

Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Tänased lapsed ja noored otsustavad tulevikus, milleses maailmas elame, kuidas Maa rikkust kasutatakse.

Programm toob keskkonnasäästlikku mõtteviisi kooli või lasteaia tegemistesse ning seda süsteemselt ja terviklikult. Rohelise kooli võrgustiku seminarid pakuvad nii toetust kui inspiratsiooni. Edukat programmis osalemist tõendab haridusasutusele omistatav ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud ökomärgis Roheline lipp.

 

Tallinna Arbu Lasteaia Rohelise Kooli tegevuskava on SIIN

Tallinna Arbu Lasteaia Keskkonnatöörühm: 

 1. Alvina Maasik -juhtkonna liige, direktor

 2. Natalja Nikanorova - juhtkonna liige, õppealajuhataja

 3. Ekaterina Vaida - juhtkonna liige, majandusjuhataja 

 4. Olga Šarton – Rohelise Kooli koordinator, õpetaja

 5. Olga Janson-Kislitšõn – rahvusvahelise projekti "Green Teachers for Green Kids" koordinaator

 6. Natalja Rjabokon - õpetaja

 7. Sažida Jalak- tasandusrühma õpetaja „Kannike“

 8. Oksana Jakovenko- tasandusrühma õpetaja „Kannike“

 9. Olga Zubok- õpetaja

 10. Natalja Zujeva- tasandusrühma õpetaja „Ojake“

 11. Natalja Tšerešneva- tasandusrühma õpetaja „Ojake“

 12. Tatjana Rozova -õpetaja

 13. Oksana Kovaljova õpetaja abi

 14. Jelena Yantsevitš- õpetaja abi

 15. Elena Žingel- õpetaja abi

 16. Darja Borissova- lapsevanem


Töörühma protokollid asuvad SIIN

Meie lasteaia Rohelise Kooli tegevus on kajastatud virtuaalsel tahvlil:  https://padlet.com/triinsooaar2/roheline-kool-ip2wwbljq6l29yc3 

Programmi koordineerimist ja tegevuste elluviimist Eestis toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Tallinna linna õppeasutuste osalemist toetab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet ning Tallinna Haridusamet.

 

Viimati muudetud 13.06.2024