Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Tallinn kuulutab välja fotokonkursi „Minu suvi Putukaväilal“

Tallinn kuulutab tänasest välja fotokonkursi „Minu suvi Putukaväilal“. Tallinn, 2023. aasta Euroopa roheline pealinn ootab konkursile fotosid, mis näitaksid looduse ja linna, inimeste ja elurikkuse kooskõla loodavas Putukaväila lineaarpargis. Konkurss kestab suve lõpuni, 22. septembrini.

Kuut Tallinna linnaosa ühendavast Putukaväilast saab tulevikus terviklik lineaarpark, kus on ruumi nii inimestele kui ka loodusele. Konkursile ongi oodatud fotod, mis seda koosolemist jäädvustavad: Putukaväilal aset leidnud sündmustest, elurikkusest, ilusatest vaadetest, vaba aja veetmise võimalustest jne.

„Putukaväil on osa Tallinna suuremast plaanist linnaruumi rohelisemaks ja keskkonnasõbralikumaks muuta, samuti võimalus näidata, et inimesed ja loodus ei pea linnakeskkonnas üksteisele vastanduma. Selleks, et looduses viibida ei pea alati minema linnast välja. Fotokonkursiga kutsume inimesi seda märkama ja jäädvustama ning teistelegi näitama,“ ütles Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 juht Krista Kampus.

Konkursile „Minu suvi Putukaväilal“ tuleb saata 2022. aasta suve jooksul ehk 21. juunist kuni 22. septembrini tehtud fotosid digitaalsel kujul aadressile roheline.pealinn@tallinnlv.ee. Iga osaleja võib esitada kuni 3 fotot, suurusega kuni 10MB. 

Eelžürii poolt valitud parimad tööd avalikustatakse septembri lõpus Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 Facebooki lehel. Parimaid töid hindab viieliikmeline žürii, kes valib välja võidutöö. Lisaks antakse välja üks eripreemia ning valitakse rahva lemmik.

Parimatest fotodest koostatakse 2022/2023. aasta sügis-talvel ka näitus.

Konkursi žürii liikmed ning auhinnad avalikustatakse jooksvalt Tallinn – Euroopa roheline pealinn 2023 Facebooki lehel.

Esimeseks žürii liikmeks on tuntud putukateadlane ja loodusfotograaf Urmas Tartes, kes annab ka fotokoolitusi Eestifotos.

Fotokonkursi esimene auhind on Eestifoto koolitus "Värvid korda"! Eestifoto pakub fotograafiahuvilistele mitmeid kursusi – alustajatele mõeldud praktilised loengud, edasijõudnutele erinevate teemadega workshopid ja professionaalseid oskusi arendavad kursused. Kõik Eestifoto kooli õpetajad ja juhendajad on oma ala parimad asjatundjad ja igapäevaselt tegutsevad fotograafid. Eestifoto koduleheküljelt saad jälgida fotouudiseid, tutvuda koolituste ning kursustega ning osta-müüa uut ja kasutatud fototehnikat.

Teise auhinna – jalgratas Rocksbike Neutrone 5.1 – on pannud välja Eesti üks suurimaid arvutite, nende lisaseadmete jm tehnika pood ArvutitarkEttevõte hoolib keskkonnast ja panustab oma ökoloogilise jalajälje vähendamisse läbi erinevate tegevuste. Näiteks on viimased 9 aastat erilise tähelepanuga suhtutud pakkematerjali sorteerimisele ja taaskasutusse suunamisele. Kõik vanad elektroonikaseadmed suunatakse edasisse käitlusesse ning nõuetele vastavalt taaskasutusse. Arvutitarga poolt on žürii liikmeks turundusjuht Margus Koppel.

Kolmas auhind on Canon PowerShot Zoom kaamera Overall Eesti AS-i poolt ning võistlustöid hindab zooloog ja loodusfotograaf, üks vereta jahi korraldajaid Tiit Hunt. Overall kasutab hoolega kõiki võimalusi, et säästa loodusressursse ja aidata kaasa nende targale ja tõhusale kasutamisele. Pakutavate teenuste ja lahenduste juures on määraval kohal Canoni tooted, mille loomisel on juba aastakümneid kasutatud keskkonnasäästlikke tehnoloogiaid. Elutsükli lõpul olevad Canoni tooted korjatakse filiaalide ja koostööpartnerite jõududega kokku ning suunatakse ümbertöötlemisele

Putukaväil on liigirikas niiduilmeline looduskeskkond, linnaosade vaheline rohekoridor ja liikumisruum inimestele, mis läbib kuut linnaosa: Telliskivi loomelinnakust läbi Kopli kaubajaama, Põhja-Tallinna garaažidevahelise ala ja Merimetsa piki Kristiine, Mustamäe, Haabersti ja Nõmme linnaosa vahelist piiri Hiiu asumini. Linnalooduse säilimiseks on oluline, et loomad, linnud ja putukad saaksid ohtu sattumata ühelt rohealalt teisele liikuda.

Putukaväila lineaarpark on oluline osa Tallinna linna suuremast rohelisest liikumisvõrgustiku plaanist, millega linnakeskkonda rohelise pealinna vääriliselt keskkonnasõbralikumaks muuta. Ida poole loob linn Klindipargi, mis ühendab samamoodi rohekoridorina Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosad.

Euroopa rohelise pealinna-aastaks on Tallinn seadnud eesmärgiks parandada linlaste elukvaliteeti ning luua parema linnaruumiga keskkonnasõbralik elukoht, mil on ka kestlikest põhimõtetest lähtuv juhtimine. Samuti soovime kaasata Tallinna kogukondi rohkem linna arendamisesse, leida võimalusi roheinnovatsiooni toetamiseks ja rakendamiseks, arendada süsinikuneutraalset liikuvust ja ringmajandust ning aidata linnaelanikel paremini mõista keskkonnahoiu olulisust. 

Rohkem infot: www.putukavail.ee

Sarnased uudised