Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Rohelise kooli tutvustus

Rohelise kooli tutvustus

Tallinna Unistuse Lasteaed liitus programmiga  Roheline Kool 2019a. septembris. 

Rohelise kooli tutvustus - https://www.tartuloodusmaja.ee/rohelise-kooli-programm-tutvustus/ 

Programm “Roheline kool” toob keskkonnahoidlikku mõtteviisi õppeasutuse igapäevastesse tegevustesse ning aitab seda süsteemselt ja terviklikult rakendada. See aitab kaasa vastutustundlike, keskkonda hoidvate ja väärtustavate inimeste kujunemisele. Kaasatud on kõik – lasteaialapsed, õpilased, õpetajad, kooli ja lasteaia personal kuni lapsevanemateni välja.

Mis?

Rohelise kooli programmi näol on tegemist tuntuima ülemaailmse keskkonnaharidusprogrammiga õppeasutustele, mille ingliskeelseks nimeks on Eco-Schools Global.  Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE) – Taanis asuv valitsusväline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on keskkonnahariduse abil edendada kestlikku arengut. FEE erinevate programmidega, sh Sinilipp ja Roheline võti, töötab organisatsioone rohkem kui 80 maalt. UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana. Nii Eesti kui teiste riikide kogemustest Rohelise kooli programmis saab täpsemalt lugeda programmi 25 aastapäevaks välja antud kogumikust Changing Together. Eco-Schools 1994-2019 Eesti kogemusest saab lugeda peatükist Eco-Schools Central and North Europe.

Eestis koordineerib programmi tegevusi Tartu loodusmaja 2019. a sügisest, varasemalt oli eestvedajaks Koolitus- ja Nõustamiskeskus HARED.

Rohelise kooli programmi Eesti koordinaatorid on Eeva Kirsipuu-Vadi ([email protected]), kes keskendub eelkõige lasteaedadele ja Meeli Mets ([email protected]), kes tegeleb koolidega. Programmi võrgustikuga liitunud õppeasutustele aitab seminare korraldada ning neid vastavalt vajadusele ka nõustada Maris Mägi ([email protected]), programmile aitab tuntust koguda kommunikatsioonispetsialist Liina Vakrööm ([email protected]).

Miks?

Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Tänased lapsed ja noored otsustavad tulevikus, milleses maailmas elame, kuidas Maa rikkust kasutatakse.

Programm toob keskkonnahoidliku mõtteviisi kooli või lasteaia tegemistesse ning seda süsteemselt ja terviklikult. Rohelise kooli võrgustiku seminarid pakuvad nii toetust kui inspiratsiooni, erinevad rahvusvahelised või Eesti võrgustiku kampaaniad ja algatused aitavad kaasa õppeasutuses muutuste loomisele. Edukat programmis osalemist tõendab haridusasutusele omistatav ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud keskkonnamärgis “Roheline lipp”.

Kellele?

Liituma on oodatud nii lasteaiad kui koolid! Eestis on Rohelise kooli programmiga liitunud üle 200 kooli, lasteaia ja huvikooli – vaata osalejaid allolevalt kaardilt! Kaardilt leiab ka viited osalevate koolide ja lasteaedade blogidele, kust saab juba täpsema ülevaate, millega üks või teine õppeasutus tegeleb. Tabeli kujul saab ülevaate võrgustikust siit.

Üle maailma on võrgustikus 74 riiki ja üle 59 000 õppeasutuse. Lisaks osalevad võrgustikus eri riikide rahvusvahelised koolid. Täpsemalt saab uurida siit.

Mida programmis osalejad teevad?

  • Rohelise kooli programmi põhimõtetega saab tutvuda Eesti võrgustiku tutvustusvideo ja rahvusvahelise ingliskeelse videoklipi vahendusel.
  • Programmil on kolm alustala: 7 sammust koosnev tegevusjuhis, 12 teemat ning edukat programmis osalemist tõendava ülemaailmselt tuntud keskkonnamärgise “Roheline lipp” taotlemine õppeasutusele. Vastused küsimustele, mida see täpsemalt tähendab ja mida tehakse, leiab siit.
  • Kuristiku Gümnaasiumi roheliseks kooliks kasvamise lugu saab uurida siit.
  • Ülevaateid meie iga kvartali tegemisest saab ka Rohelise kooli uudiskirjadest, kus lisaks uudistele jagavad intervjuu vormis oma mõtteid osalevate õppeasutuste õpetajad ja noored.

Viimati muudetud 10.04.2024