Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vastuvõtt lasteaeda ja väljaarvamise kord

Vastuvõtt lasteaeda ja väljaarvamise kord

Tallinnas  on loodud lasteaiakoha taotlemise e-teenus kodanikuportaalis eesti.ee. Viimasel lasteaiajuhtide nõupidamisel oli jutuks, et kodanikuportaalis eesti.eetoimuvad ümberkorraldused, millest tulenevalt kolisime e-teenuse ümber Tallinna Hariduse iseteeninduskeskkonda info.haridus.ee (teenuse otselink: info.haridus.ee/lasteaiakoht). Lasteasutuse juhi jaoks on endiselt põhiliseks töövahendiks haridusameti infosüsteem, kus saab teha lasteaiakohtadega seotud toiminguid.

 E-teenuse ümberkolimisega täiendati olemasolevat teenust ning loodi mitmed kasutajasõbralikumad lahendused. Üheks muutuseks on lapsevanema poolt konkreetse lasteasutuse järjekorra logi nägemine (lasteasutuse järjekorras toimunud muudatused, nagu näiteks järjekorrast kustutamised), kuhu ta on oma lapsele kohta taotlenud.

 Teenus on endiselt kättesaadav ka kodanikuportaalis eesti.ee, kust suunatakse kasutaja Tallinna Haridusameti  iseteeninduskeskkonda info.haridus.ee (teenuse otselink: info.haridus.ee/lasteaiakoht). Palume teil teha ka lasteaia kodulehel muudatused, kui olete kasutanud viidet lasteaiakoha taotlemise e-teenusele.

Taotlusesse saab märkida kuni kolm lasteaia valikut, koha soovimise aasta ja kuu.

Taotluses näete, mitmes on laps valitud lasteaia nimekirjas. Kui soovite lapsele lasteaia kohta kohe, saate valida nende lasteaedade seast, kus on vabu kohti. Saate kinnitada või tagasi lükata lasteaedade kohapakkumisi. Juba esitatud taotlust on võimalik vajadusel muuta.

Tallinna linna munitsipaallasteaeda saab kohta taotleda, kui lapse ja vähemalt ühe lapsevanema elukoht on rahvastikuregistri andmetel Tallinn.

  • Laps võetakse Tallinna lasteaeda Rukkilille direktori käskkirja ja lapsevanema kirjaliku avalduse alusel;
  • Registreerimine toimub kolme päeva jooksul;
  • Lapse lasteaeda registreeritud kuupäevast hakkab kehtima lasteaia kuutasu, mis ei sõltu kohalkäimisest ja söögiraha (sõltud kohal käidud päevade arvust).
  • Kui laps on haige, tehakse järgmine kuu tasaarveldus.
  • Kui lasteaed on kollektiivpuhkusel s t suletud, siis kohatasu ei arvestata.

Lapse vastuvõtmist lasteaeda reguleerib Tallinna Linnavalitsuse 21.10.2023 määrus nr 18
"Laste koolieelsesse lasteasutusse vastuvõtu ja sealt väljaarvamise kord". 

 

Viimati muudetud 21.02.2024