Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Linnaruumikunsti andmebaas ja kaardirakendus

Linnaruumikunsti andmebaas ja kaardirakendus

kunstikaart
Tallinna Strateegiakeskus on koostanud Tallinna linnaruumikunsti andmebaasi ja loonud selle alusel kaardirakenduse kunstikaart.tallinn.ee. Andmebaas ja kaart täienevad pidevalt. 

Tallinna linnaruumikunsti andmebaasi põhjal on valminud avalik kaardirakendus, et tutvustada avaliku ruumi kunsti nii kohalikele elanikele, turistidele, kunstiprofessionaalidele kui haridustöötajatele. Projekti eesmärk on anda põhjalik ülevaade Tallinna linnaruumikunsti objektidest, tõsta linnaruumikunsti inforuumi ja füüsilist kättesaadavust ning edendada valdkonna planeerimise protsesse.

Andmebaasi loomise esimeses etapis koondasime eelkõige enne 2000. aastat valminud kunsti, edasi töötame 21. sajandi teostega. Tulevikus on plaanis avaldada kaardirakenduse inglisekeelne versioon ning lisada ka ajutised, enam mitte nähtavad kunstiteosed.

Kunstiteoste inventeerimisel oleme teinud tihedat koostööd muinsuskaitsja Anu Soojärvega, kes kirjutas teostele ka tutvustustekstid. Fotodokumentatsiooni teostas fotograaf Martin Siplane. Veebiarenduse ja graafilise disaini partnerid on Platvorm ja StuudioStuudio.
Andmekogu loob aluse linnaruumikunsti visiooniloomele ja tegevuste prioriteetidele, tagades paremini informeeritud otsuste langetamise. Kogutud andmete põhjal on võimalik luua printsiibid olemasoleva linnaruumikunsti parendamiseks, sh prioriteedid restaureerimise, valgustamise, ligipääsetavuse suurendamise valdkondades ning kujundada selgemad põhimõtted tulevase linnaruumikunsti asukohtade ja formaatide valikul.

Projekt järgib Tallinna linnaruumikunsti printsiipe ning Tallinn 2035 arengustrateegiat.

Ettepanekud linnaruumikunsti andmebaasi täiendamiseks on oodatud linnakunsti kuraator Kati Otsale, [email protected].
 

Viimati muudetud 22.09.2023