Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Luulerada

Luulerada

Kirjanike Liidu noored lõid koostöös Tallinna Strateegiakeskusega ülelinnalise luuleraja, mille eesmärk on pakkuda jalakäijatele vaheldusrikkamat kultuuri- ja linnaruumikogemust. Tutvu luuleraja kaardiga SIIN!

Kirjanike Liidu noortesektsiooni eestvedaja Reijo Roosi ettepanekul viidi Tallinnas ellu kirjandust ja kunsti siduv projekt, mille raames kanti luuletusi kõnniteedele üle linna. „Tallinna luulerada koosneb 30 luulefragmendist, mis teevad tiiru peale tervele hansalinnale. Need on elulised pisimomendid, mis sunnivad suurlinna lõpmatute voolude keskel korraks peatuma,“ selgitab Roos. „Luuleread suhestuvad spetsiaalselt valitud asukohtadega ning autorite seas leidub lisaks paljudele uutele tegijatele ka tuttavaid nimesid Maarja Kangrost Tõnu Õnnepaluni.”

Luulerada_Balti jaam_foto Kaidi Põldoja.jpg

Sarnast projekti on Tartus korduvalt edukalt läbi viidud (näited siin ja siin) ning nüüd kutsusime selle ellu ka Tallinnas. Projekt hõlmab kõiki linnaosasid ning oli neljas linnaosas esitatud ka 2021. aasta kaasava eelarve hääletusele. 

Tallinna luuleraja koostasid noored luuletajad Elisabeth Heinsalu ja Reijo Roos koostöös Tallinna linnaga. Luuleraja loomist on toetanud ka kõigi Tallinna linnaosade valitsused, Eesti Kultuurkapital, trükikoda Grano ja Eesti Kunstnike Liit.

 

Vaata videost, kuidas luulerada valmis ja mida luuletajad linnaluulest arvavad.
Lisainfo
 SIIN.

Luuleraja uus kaart.png

 

Viimati muudetud 10.11.2022