Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Robotika ja nutitegevused

Robotika ja nutitegevused

Robotika ja nutitegevus rikastavad ja kaasajastavad laste õppe- ja kasvatustegevusi. Toetavad erinevaid lasteaia õppekava valdkondi: üldoskused, matemaatika, emakeel, eesti keel, mina ja keskkond, liikumine, kunst ja muusika. Lasteaia õpetajad on saanud esmased teadmised HITSA, Robomiku Tale-Bot Pro koolitustelt, aktiivselt osalevad ning teevad koostöös teiste lasteaedadega parimate praktikate jagamise valdkonna raames. 

Robotika ja nutitegevuse õppe- ja kasvatustegevuse peamised eesmärgid on, et laps:

•   tutvub läbi mängu lihtsate programmeerimisvõtetega;

•   tunneb rõõmu robotitega tegutsemisest;

•   teeb kaaslastega koostööd ja arvestab nendega;

•   saab aru põhjus-tagajärg seostest, oskab oma tegevust kavandada, saab aru lihtsatest mehhaanika põhimõtetest;

•   areneb lapse loovus, tähelepanelikkus, täpsus, püsivus;

SITSI lasteaed pakub lapsele tutvuda erinevate robootiliste vahenditega. Kasutame: Bee-Bote, Blue-Bot, Ozobot ja Qobo – eestikeelne programmeeritav robotigu. Mida kasutame eesti keele õppe toetamisel. Õpime programmeerima ka tahvelarvutite abil: kasutame Osmo Codingu mänge. Konstrueerime LEGO WeDo 2.0 kasutamisel. Neljas rühmas kasutusele on võetud puutetundlik interaktiivne DIGI tahvel. Lasteaia lastele on pakutud kaasaaegsed, arendavad, huvitavad ja põnevad digivahendeid selleks, et motiveerida neid õppimisele ja tutvuda lihtsate programmeerimisvõtetega.

Bee-bot  
                                                                                                                                                    
Bee-Bot on armas mesimumm-põrandarobot lastele alates 3. eluaastast, mis arendab laste matemaatilisi ja eneseväljendusoskusi, samuti põhjus-tagajärg seost, seadme juhtimist ja programmeerimist. Bee-Botile saab 7 juhtnupu abil sisestada kuni 40 järjestikust liikumiskorraldust. Edasi ja tagasi nupud annavad mesimummule korralduse liikuda täpselt 15 cm edasi või tagasi, paremale ja vasakule nupud annavad korralduse pöörata 90 kraadi vastavalt noole suunale, pausi nupp laseb robotil ühe sekundi oodata, risti nupp tühjendab roboti mälu eelnevatest korraldustest.

beebot.jpg

Blue-Bot

Põrandaroboti abil saab lastele lihtsalt ja lapsesõbralikult tutvustada esimesi oskusi seadmete juhtimisest ning programmeerimisest. Põrandaroboti kasutamisel areneb laste algoritmiline mõtlemisvõime (programmi loomine ja vigade tuvastamine) ja loogiline arutlusvõime (programmi käitumise ennustamine ja teekonna kavandamine). Tema läbipaistev korpus võimaldab lapsel näha roboti sees olevaid komponente ja aru saada, mis paneb Blue-Boti nt. häält tegema. Robotit saab programmeerida tema seljal paiknevate nuppude kaudu sarnaselt Bee-Botile, aga läbi Bluetoothi ühendatud seadmega on Blue-Bot robotit võimalik pöörata ka 45° ja kasutada algoritmides korduseid. Blue-Bot mälu mahutab kuni 200 käsku.

blue bot.jpg
Ozobot

Ozobot on hea algus programmeerimise õppimiseks juba enne kooli. Ozobot on väike ja tubli robot, millega saab kodeerida sama lihtsalt kui markeriga joonistades. Edasijõudnutele on ka mitmeid täiendavaid võimalusi. Ozobot on varustatud kaksikmootori, erinevate optiliste sensorite, värviliste LED tulede, taaslaetava akuga ja see kõik on mahutatud vastupidavasse polükarbonaat-kesta. Robot oskab sõita mustal ja värvilistel joontel, anda LED tule abil märku, millist värvi joonel ta sõidab, lugeda värvikoode ning vastavalt koodile reageerida.

ozobot.jpg

Qobo – eestikeelne programmeeritav robotigu. Qobo’t on lihtne kasutada, see on intuitiivne ja ekraanivaba STEM- hariduslik õppevahend. Progammeerimine toimub läbi puslekaartide. Omab 3 mängurežiimi (puslerada, kaartide skännimine ning huvilistele ka arvutis programmeerimise võimalus). Ja mis kõige tähtsam Qobo teo, räägib eesti keeles!

 tigu.jpg

Viimati muudetud 04.06.2024