Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

NUTIKUU Sitsi Lasteaias

NUTIKUU Sitsi Lasteaias

Aprill oli Tallinna haridusasutustes nutikuu. Selle aasta nutikuu teemadeks olid liikumine ja tervis. Sitsi Lasteaias toimus nutikuu jooksul palju põnevaid üritusi. Räägime lähemalt, mis me korda saatsime:

1. aprillil tähistasime rahvusvahelist lastejooga päeva. Kavas olid lihtsad joogaharjutused, hingamistehnikad, lõdvestusharjutused ja ka meditatsioon. Korraldasime mängulist joogat isegi looduses QR-koode kasutades. Laste jooga päevast piltidest tehtud videot saab vaadata SIIT.  

Lasteaia personal osales ka rahvusvahelisel joogapäeval. Lahkesti jagame teiega pilte personali kevadisest joogatrennist katusel SIIN

5. aprillil osalesid Sitsi lasteaia sõimerühmaõpetajad  Zoomi kaudu veebiseminaril "Liikumitegelused sõimelastele," mida korraldas Tallinna Tuule Lasteaed. Õpetajatele tutvustati kehalise kasvatuse metoodikat ja ajalugu, lapse füüsilist arengut ja selle iseärasusi. Seminaril jagati ka praktilisi soovitusi liikumistegevuste läbiviimiseks sõimerühmas. 

6. aprillil tähistasime rahvusvahelist spordipäeva. Sitsi Lasteaia rühmadest Mooniõied, Sinilill, Vesiroos, Kelluke ja Piibeleht osalesid Zoomi kaudu interaktiivse tantsutunnil  "Tantsin võimlen õhupalliga", mida korraldas Taime Lasteaed. Tantsutund oli lõbus ja aktiivne, lastele meeldis väga kaasa teha. Piltidest kokku pandud videot näeb SIIT.

12. aprill oli ülemaailmne kosmonautika päev. eTwinningu projekti raames Sitsi Lasteaia muusika saalis õpetaja Julianna Bardakova juhendamisel viidi läbi  viktoriin «Let's go to Space»  («Lähme kosmosesse») robootika seadmete kasutamisega. Üritusel osalesid igast aiarühmast viis last. Lapsi huvitas väga see teema, nad kogusid palju teadmisi ning põnevust oli palju. Projektipäevalt pilte vaata SIIT.

14. aprilill tähistasime rahvusvahelist õuesõppe päeva. Ühissündmust «Nutikalt õues» korraldas Tallinna Lepistiku Lasteaed. Looduses on alati palju märgata ja uurida, aga see kevad oli eriti huvitav. Aprill oli ühtlasi ka nutikuu ja õues ootas lapsi palju põnevaid nutimänge ja loodushariduslikku materjale uudistamiseks. Erinevate rakenduste kaudu õpiti ja avastati õues väga palju asju. Erinevate lasteaedade ja rühmade tegevusi sellest päevast näeb SIIT.

  • Mooniõie rühma 6-7aastased lapsed määrasid ilmakaari elekroonkompassi abil. Selleks kasutati nutitelefonis rakendust Entertaining Logix Apps. Laps pidi määrama, kus asub põhi ja lõuna. Samuti tõstis see huvi uurimusliku tegevuse vastu. 
  • Piibelehe rühma 5-7aastased lapsed tegid GPS kunsti nutitelefonis sammulugeja rakenduse kaudu. Eesmärgiks oli loovalt erinevaid nutiseadmeid kasutada ning tunda rõõmus ühistegevusest koos õpetaja ja teiste lastega. Veel lõid lapsed nutitelefoni kaudu 3D foto rakenduses virtuaalse loomaaia.  Lapsed õppisid kasutama nutiseadmeid ning nende funktsioone. Samuti said nad enda kaaslastele selgitada reegleid ning neid õpetada. QR-koodide, nutitelefoni, võimlemisrõngaste ja tulnuka maskidega käidi linde õppimas.
  • Kullerkupu rühma 4-5aastased lapsed  uurisid bee-boti abiga kevadlilli. Lapsed tundsid rõõmu lillede õppimisest, nende ära tundmisest ja nimetamisest.  

  • Sinilille rühma 5-6aastased lapsed vaatlesid linde. Abiks võeti nutitelefon.  Eesmärgiks oli märgata, nimnetada ning kirjeldada linde, kes külastavad meie lasteaia õueala. 

  • Päevalille rühma 3-6aastased lapsed jälgisid ilma. Selleks kasutati nutitelefoni, õuetermomeetrit, pilte ja tuulevurri. Lapsed õppisid nimetama ja kirjeldama erinevaid ilmastikunähtusi nagu näiteks, et vihma sajab, päike paistab, tuul puhub jne. Samuti said nad õhutemperatuuri mõõta.

19. aprillil toimus nuti orienteerumisvõistlus. Actionbound keskkonnas toimus interaktiivne seiklusmäng «Liigun siin ja seal». Osalesid kõik Sitsi aiarühma lapsed koos rühmaõpetajatega. Mooniõie rühma orienteerumisvõistluselt pilte ja video vaata SIIT.

25. aprillil tegime personalile tervisepäeva "Tervisliku smuuti saladus". Degusteerisime igasuguseid huvitavaid smuutisid ning retseptid panime kõik StoryJumper keskkonda. Smuutisid oli igas värvis ja maitses. Kõik said väga hea maitseelamuse ning ideid ka kodus katsetamiseks! Retseptid leiad SIIT.

29. aprillil viimase üritusena toimus kepikõnni päev. See oli juhatuse ja rühmaõpetajate jaoks mõeldud tervisepäev. Alustati väikese venituse ja soojendusharjutustega. Hiljem tehti Stroomi rannas pikk jalutuskäik keppidega. Kõiki kõnnitud samme luges sammulugeja. Terve personal sai head energiat ja oli väga tore tegevus koos töökaaslastega! Pilte ja video vaata SIIT.

Aprill oli tõesti üks liikumist ja tervist täis kuu! Terve meie lasteaed, nii lapsed kui ka õpetajad, olid väga aktiivsed ja osalesid hea meelega kõikides tegevustes. Kevadine päike koos aktiivse liigutamisega andsid palju head energiat ja positiivseid emotsioone.