Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

SOFTacademy

SOFTacademy

 

SOFTacademy on Tallinna esimene naabruskonnapõhise renoveerimise projekt, mille keskmes on elanike kaasamine oma koduümbruse arengusse. Koostöös Akadeemia tee 4, 6, 14 ja 22 elanike ja projekti partneritega, renoveerime terviklikult nii pilootala hooned kui ka hoovid. Ühiselt kaasajastame paneelmajad, muudame koduümbruse hubasemaks ja loome uusi võimalusi mõnusaks ühiseks ajaveetmiseks.

Mis on SOFTacademy projekti eesmärk?

SOFTacademy projekti eesmärk on välja töötada ning testida linnavalitsustele mõeldud kaasamismudel paneelmajade renoveerimistegevuse kiirendamiseks. Koostööl põhineva renoveerimismudeli puhul taaselustatakse naabruskonnad korteriühistutega ühiselt, kasutades selleks kombineeritavaid standardelemente nii hoonete kui ka nendevahelise ruumi parendamiseks.

Millised on oodatavad projekti tulemused?

Projekti tulemusena valmib demolahendus ühes Mustamäe kvartalis – tervikrenoveeritud 4 maja, samuti majadevaheline ruum. Tulemuse saavutamiseks kaasatakse projekti nende majade korteriühistud, pakkudes toetust innovatiivsete keskkonnasõbralike lahenduste kasutamiseks renoveerimistöödel. Korteriühistud kaasatakse ka Tallinna linnale kuuluva hoonetevahelise maa-ala planeerimisel ja lahenduste loomisel. Nii maastiku- kui ka hoonetekompleksi lahendused lähtuvad New European Bauhausi ideestikust, ringmajanduse ja säästva renoveerimise põhimõtetest.

EUI01-168_SOFTacademy_Tallinn.jpg

 


Projekt kestab 01.09.2023 - 31.08.2027
Projektipartnerid: TalTech, MTÜ Elav Tänav, Eesti Korteriühistute Liit, Think Softer Planning AB


UUDISED

11.03.2024Tallinn aastal 2030: paneelmajad saavad roheenergiaga soojaks ja 50 000 elektrisõidukit vurab tänavatel
12.07.2023 - Tallinn saab 5 miljoni euro suuruse toetuse Mustamäe elukeskkonna uuendamiseks 
 

 

EUI_logo.jpg