Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Spordi- ja Noorsooametile omistatud tunnustused

Tondiraba Jäähall.jpgTondiraba Jäähall -  Aasta betoonehitis 2014 

Esteetiliselt nauditav, ehitustehniliselt keerukas multifunktsionaalsete kasutusvõimalustega spordihall, mis eristub teiste põhjamaiste jäähallide seast just suurema läbidisainituse poolest.

Konkursi korraldajad Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit (EETL) ja  Eesti Betooniühing koostöös.

Aasta noorsootöötaja 2013

13. detsembril Tartus toimunud noorsootöö inspiratsioonipäeval “Teekond tulevikku” võeti kokku aastatel 2006–2013 toimunud arengud valdkonnas ja vaadati tulevikku. Üritusel tänati ja tunnustati neid, kes on aidanud kaasa noortevaldkonna arendamisele 2013. aastal. Aasta noorsootöötajana pälvis tunnustuse spordi- ja noorsooameti noorsootöö osakonna juhtivspetsialist Marko Ool. 

Aasta noorsootöötaja ürituse pildid.

Parima noorsootöötaja auhinda jagab Eesi Noorsootöö Keskus.

Pop-up-treeningud 2015

18. detsembril 2015 toimunud Harjumaa noorsootöö tänuüritusel tunnustati parimaid noorsootöötajaid ja valiti aasta tegu noorsootöös. Aasta tegu Harjumaal 2015 tiitliga pärjati Tallinna noortele suunatud suvine välitreeningute sari "Pop-up-treeningud", mille peakorraldajaks oli Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.

Suvise välitreeningsarja eesmärgiks oli innustada noori ja täiskasvanuid leidmaks suvel vähemalt korra nädalas sportimiseks aega. Tasuta treeninguid viisid läbi professionaalsed treenerid ning osalejaid said sporti teha näiteks jäähoki-, ujumis-, jalgpalli- ja korvpallitreenerite käe all, kellest nii mõnigi oli endine profisportlane.

Üritus oli suunatud algajatele, kes soovisid erinevatest spordiharrastustest rohkem teada saada ning leida enda jaoks sobiva ala, millega hiljem iseseisvalt edasi tegeleda. Treeningutes jagati noortele kasulikke nõuandeid ja soovitusi, kuidas vormis ja terve püsida.

Suviste pop-up-treeningute peakorraldajaks oli Tallinna spordi- ja noorsooamet ning treeningud toimusid „Noorte terviseteadlikkust ja -käitumist edendava programmi“ raames. 

Vaata pop-up treeningute pilte.

Aasta tegu auhinda jagas Harju maavalitsus.

Programm „Jalatalla“

Reedel, 16. detsembril 2016 Harju maavanem Ülle Rajasalu Harju maakonna silmapaistvamaid pärjatud võidutiitliga kategoorias Algatus noorsootöös Harjumaal 2016.

Programmi eesmärgiks on tõsta noorte sotsiaalseid oskusi, toetada nende toimetulekut ja konkurentsivõimet tööturule sisenemisel, õpingutega alustamisel ja/või jätkamisel.

Programmi „Jalatalla“ tegevustesse on kaasatud noored vanuses 15–25, kes ei õpi, tööta või kelle koolikohustuse täitmine on katkendlik.

Programmi raames on toimunud grupikohtumised noortega seda nii sotsiaalsete oskuste kui ka tööellu sisenemiseks vajalike praktiliste oskuste tõstmise kaudu. Iga programmis noor sai endale individuaalse mentori, kellega koos kaardistati eesmärgid ja vajalikud sammud nende täitmiseks (nt Rajaleidja karjäärinõustamine, Töötukassa teenused jm). Lisaks pakuti noortele võimalust kandideerida rahvusvaheliste kogemuste saamiseks noortevahetustele või sooritamaks lühiajalist vabatahtlikku teenistust.

Noorsootöö parimad algatusi tunnustas Harju Maavalitsus.

Viimati muudetud 06.04.2017