Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Üldine

Üldine

  • Meie ajalugu
Tallinna Spordikool asutati Tallinna Spordi- ja Noorsooameti hallatava huvikoolina 1. aprillil 2014. Kuni 2016. aasta septembrini töötasime munitsipaalhuvikoolina, mille peamiseks tegevuseks oli spordihuvihariduse võimaldamine 7–19-aastastele lastele ja noortele.
Tallinna Linnavolikogu 28. jaanuari 2016 otsusega nr 3 „Tallinna Spordikooli ümberkorraldamine” muudeti spordikool huvikoolist ümber saavutussporti toetavaks Tallinna Spordi- ja Noorsooameti (praeguseks Kultuuri- ja Spordiameti) hallatavaks spordiasutuseks.
  • Meie missioon ehk mille nimel tegutseme
Tallinna Spordikooli ülesandeks on keskenduda saavutusspordi edendamisele, tekitades spordiklubide ja spordikooli vahel koostöö, millega on võimalik tagada saavutussportlastele parem ettevalmistus ning võistlusväljund. Eraspordiklubid korraldavad laste ja noorte treeningtegevust vastavalt sporditegevuse toetuse korrale, tagavad kõigile soovitajatele võimaluse spordiga tegeleda ning laia spordialade valiku. Tallinna Spordikooli tegevuse eesmärk on võimaldada 11- kuni 19-aastastel, erandjuhtudel kuni 23-aastastel sportlastel, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri järgi Tallinna linn, tegeleda saavutusspordiga. Spordikool korraldab saavutussportlasele eesmärgi täitmiseks vajalikke lisatreeninguid, lähtudes sportlase vajadustest, eeldustest ja ettevalmistuse tasemest, andes konkreetse spordialaga seotud süvateadmisi ja tagades rahvusvahelise võistlusväljundi.
  • Tööpõhimõtted
Konkursil osalevate alade valik tehakse olümpiaalade ja Tallinna eelisarendatavate alade hulgast vastavalt asutuse eelarvelistele võimalustele.

Perioodil 2021–2023 on esindatud järgmised spordialad: epeevehklemine, iluuisutamine, iluvõimlemine, judo, jäähoki, karate, kergejõustiku mitmevõistlus, kiiruisutamine, korvpall, käsipall, laskesuusatamine, maadlus, poks, purjetamine, rannavõrkpall, sulgpall, taekwon-do, tennis, ujumine, võrkpall, erinevate individuaalalade ühendgrupp.

Sportlased ja sportmängude võistkonnad ning treenerid valitakse spordialadele konkurssidega.
Konkursil kandideerimise taotlused esitavad spordiklubid ja/või treenerid. Konkursse puudutav info avaldatakse veebis, sotsiaalmeedias ja edastatakse spordialaliitudele.
Spordikool korraldab saavutussportlaste sporditegevust tsüklite kaupa, mille kohta sõlmitakse spordiklubiga koostööleping.
  • Meie moto

Teel võidule!

  • Meie visioon ehk sportlik unistus

Jätkusuutlik sõltumatu areng koostöös sporti edendavate organisatsioonidega medaliteni tiitlivõistlustel.

Viimati muudetud 21.02.2024