Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Üldine

  • Meie ajalugu
Tallinna Sprdikoool asutati Tallinna Spordi- ja Noorsooameti hallatava huvikoolina 1. aprillil 2014.

Tallinna Linnavolikogu 28. jaanuari 2016 otsusega korraldatakse ajavahemikus 1. juunist 31. augustini 2016 Tallinna Spordikool huvikoolist ümber saavutussporti korraldavaks Tallinna Spordi- ja Noorsooameti hallatavaks linna spordiasutuseks. 
  • Meie missioon ehk mille nimel tegutseme
Tallinna Spordikooli ülesandeks on keskenduda saavutusspordi edendamisele, tekitades spordiklubide ja spordikooli vahel koostöö, millega on võimalik tagada saavutussportlastele parem ettevalmistus ning võistlusväljund. Eraspordiklubid korraldavad laste ja noorte treeningtegevust vastavalt sporditegevuse toetuse korrale, tagavad kõigile soovitajatele võimaluse spordiga tegeleda ning laia spordialade valiku. Tallinna Spordikooli tegevuse eesmärk on võimaldada 11- kuni 19-aastastel, erandjuhtudel kuni 23-aastastel sportlastel, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri järgi Tallinna linn, tegeleda saavutusspordiga. Spordikool korraldab saavutussportlasele eesmärgi täitmiseks vajalikke lisatreeninguid, lähtudes sportlase vajadustest, eeldustest ja ettevalmistuse tasemest, andes konkreetse spordialaga seotud süvateadmisi ja tagades rahvusvahelise võistlusväljundi.
  • Tööpõhimõtted
Perioodil 2021–2023 on esindatud järgmised spordialad: epeevehklemine, iluuisutamine, iluvõimlemine, judo, jäähoki, karate, kergejõustiku mitmevõistlus, kiiruisutamine, korvpall, käsipall, laskesuusatamine, maadlus, poks, purjetamine, rannavõrkpall, sulgpall, taekwon-do, tennis, ujumine, võrkpall, erinevate individuaalalade ühendgrupp.

Spordikool korraldab saavutussportlaste sporditegevust tsüklite kaupa, mille kohta sõlmitakse spordiklubi ja/või sportlasega koostööleping.

Sportlased ja sportmängude võistkonnad ning treenerid valitakse spordialadele konkurssidega, mis kuulutatakse välja aprillis. Konkursil kandideerimise taotlused esitavad spordiklubid, treenerid ja/või sportlased. Konkursse puudutav info avaldatakse veebis ja edastatakse spordialaliitudele.

Konkursil osalevate alade valik tehakse olümpiaalade ja Tallinna eelisarendatavate alade hulgast vastavalt asutuse eelarvelistele võimalustele.
  • Meie moto

Teel võidule!

  • Meie visioon ehk sportlik unistus

Jätkusuutlik sõltumatu areng koostöös sporti edendavate organisatsioonidega medaliteni tiitlivõistlustel.

Viimati muudetud 16.03.2023