Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Spordipealinn

old_town_kaupo_kalda_2018_5.jpg

Euroopa Spordipealinn 2025

Tallinn on Eesti spordielu keskpunkt ja kannab 2025. aastal Euroopa spordipealinna tiitlit.

Euroopa spordipealinnaks nimetamine on Tallinnale tunnustuseks silmapaistva spordikorralduse eest. Tallinn pälvis tiitli muuhulgas tänu hästi ligipääsetavale ja võimekale sporditaristule ning aktiivsele spordikogukonnale.

Tallinnas on Eesti ühed paremad sportimisvõimalused, mis on pidevalt paranemas. Juba praegu asub tulevases Euroopa spordipealinnas enam kui 1000 sportimispaika. Kodu lähedale loodud võimalused on üheks põhjuseks, miks tallinlaste liikumisaktiivsus on Eesti keskmisest kõrgem. 
 

 
maijooks_0.jpeg

 

Spordipealinnana kannab Tallinn liikumisharrastuse eestkõneleja rolli Euroopas.

Meie soov on pakkuda senisest veelgi paremaid võimalusi aktiivseks eluviisiks ja muuta liikumisharrastus iga linlase loomulikuks osaks.

Eesmärgi saavutamiseks korraldame terve aasta vältel erinevaid sündmusi, mis pakuvad põnevaid hetki nii sportlastele kui ka kõigile pealtvaatajatele.

Seejuures aitavad spordipisikut leida mitmed uued sündmused, mida Tallinnas varem korraldatud ei ole.

 Euroopa spordipealinnana saab Tallinn rahvusvahelist tunnustust ning kuulub üle maailma enam kui 3000 linna ühendavasse võrgustikku. Eesti spordiürituste korraldajatel on nüüd veelgi paremad võimalused olla välismaal nähtavad ning edendada seeläbi sporditurismi. Euroopa spordipealinna tiitliga suurenevad ka Eesti võimalused pälvida suurvõistluste korraldusõigust. 

Tallinn on järjekorras 25. Euroopa spordipealinn. Esimest korda andis Euroopa Komisjoni poolt tunnustatud Euroopa spordipealinnade ja linnade liit (ACES Europe) spordipealinna tiitli välja 2001. aastal Madridile. Tänavu on Euroopa spordipealinnaks Genova. Tallinnalt võtab 2026. aastal teatepulga üle Napoli.

 

Spordipealinnana kannab Tallinn liikumisharrastuse eestkõneleja rolli Euroopas. Meie soov on pakkuda senisest veelgi paremaid võimalusi aktiivseks eluviisiks ja muuta liikumisharrastus iga linlase loomulikuks osaks.

Eesmärgi saavutamiseks korraldame terve aasta vältel erinevaid sündmusi, mis pakuvad põnevaid hetki nii sportlastele kui ka kõigile pealtvaatajatele. Seejuures aitavad spordipisikut leida mitmed uued sündmused, mida Tallinnas varem korraldatud ei ole.

Tutvu üritustega