Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Sport Kooli

SportKooli2017.jpg

Projekt „Sport Kooli“ on suunatud 7-8-aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele täiendavalt liikumisharrastuse tundides „Sport Kooli“ programmi raames.

Projekti eesmärk on tekitada õpilastes huvi liikumise ja spordi harrastamise vastu ning seeläbi suurendada laste kehalist aktiivsust. Koostöös spordiklubide ja kvalifitseeritud treeneritega tutvustatakse õpilastele erinevate spordialade põhitõdesid läbi liikumisalaste tegevuste, mis neid köidavad: erinevate spordialade tutvustused, liikumismängud jne. Projekti raames ei keskenduta ainult ühele spordialale, vaid tutvustatakse mitmeid erinevaid spordialasid, sest ainult nii leiab laps endale sobivaima liikumisala. Projektis saab valitud koolidest osaleda üks esimene klass või kooli poolt komplekteeritud grupp (kuni 30 esimese klassi õpilast).

Koolidesse oodatakse oma spordialasid tutvustama kvalifitseeritud treenereid. Ühe treeningtunni pikkus on 45 minutit ning spordiala tutvustava inventari võtab treener vajadusel ise kaasa. Amet sõlmib treeningute läbiviimiseks spordiklubidega koostöölepingud ning treeningute läbiviimise eest on treenerile ette nähtud tasu.

Projekti sai alguse koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooameti ning Tallinna Haridusametiga 2016/2017 õppeaastal, kui osales seitse Tallinna kooli. Pilootprojektis osales üle 200 esimese klassi õpilase ja tutvustati ühtekokku 23 spordiala. Õpilased said proovida võistlustantsu ja tennist, panna end proovile kergejõustikus, jalgpallis, karates, saalihokis, maadluses, kick-boxingus, vehklemises, korvpallis, käsipallis, võrkpallis, taekwondos, sport-chanbaras, akrobaatikas, võimlemises, judos, suusatamises, capoeiras jne.

Projektis Sport Kooli osaleb 2021/2022 õppeaastal 17 Tallinna kooli: 

1. Pirita Majandusgümnaasium
2. Tallinna Kuristiku Gümnaasium
3. Tallinna Mahtra Põhikool
4. Kadrioru Saksa Gümnaasium
5. Tallinna Laagna Gümnaasium
6. Tallinna Südalinna Kool
7. Tallinna 21. Kool
8. Tallinna Juudi Kool
9. Tallinna Humanitaargümnaasium
10. Tallinna Järveotsa Gümnaasium
11. Tallinna Õismäe Vene Lütseum
12. Ristiku Põhikool
13. Karjamaa Põhikool
14. Ehte Humanitaargümnaasium
15. Tallinna Pääsküla Kool
16. Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium
17. Tallinna Arte Gümnaasium

Projekti teise perioodi kestvus on kokku 10 nädalat – 07.02. - 22.04.2022

Spordiklubid ja treenerid, kes on huvitatud projekti raames treeninguid läbi viima ja oma spordiala tutvustama, palume saata e-kiri tony.liivak@tallinnlv.ee

*Koolivaheaegadel liikumistunde ei toimu!

 

Lisainfo:

Tony Liivak
tel 6404683
tony.liivak@tallinnlv.ee

 

Viimati muudetud 11.02.2022