Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C

Sport Kooli

SportKooli2017.jpg

Projekt „Sport Kooli“ on suunatud 7-8-aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele täiendavalt liikumisharrastuse tundides „Sport Kooli“ programmi raames.

Projekti eesmärk on tekitada õpilastes huvi liikumise ja spordi harrastamise vastu ning seeläbi suurendada laste kehalist aktiivsust. Koostöös spordiklubide ja kvalifitseeritud treeneritega tutvustatakse õpilastele erinevate spordialade põhitõdesid läbi liikumisalaste tegevuste, mis neid köidavad: erinevate spordialade tutvustused, liikumismängud jne. Projekti raames ei keskenduta ainult ühele spordialale, vaid tutvustatakse mitmeid erinevaid spordialasid, sest ainult nii leiab laps endale sobivaima liikumisala. Projektis saab valitud koolidest osaleda üks esimene klass või kooli poolt komplekteeritud grupp (kuni 30 esimese klassi õpilast).

Koolidesse oodatakse oma spordialasid tutvustama kvalifitseeritud treenereid. Ühe treeningtunni pikkus on 45 minutit ning spordiala tutvustava inventari võtab treener vajadusel ise kaasa. Amet sõlmib treeningute läbiviimiseks spordiklubidega koostöölepingud ning treeningute läbiviimise eest on treenerile ette nähtud tasu.

Projekti sai alguse koostöös Tallinna Spordi- ja Noorsooameti ning Tallinna Haridusametiga 2016/2017 õppeaastal, kui osales seitse Tallinna kooli. Pilootprojektis osales üle 200 esimese klassi õpilase ja tutvustati ühtekokku 23 spordiala. Õpilased said proovida võistlustantsu ja tennist, panna end proovile kergejõustikus, jalgpallis, karates, saalihokis, maadluses, kick-boxingus, vehklemises, korvpallis, käsipallis, võrkpallis, taekwondos, sport-chanbaras, akrobaatikas, võimlemises, judos, suusatamises, capoeiras jne.

Projektis "Sport Kooli" osaleb 2022/2023 õppeaasta II perioodil 19 Tallinna kooli: 

1.    Pirita Majandusgümnaasium
2.    Tallinna Kursitiku Gümnaasium
3.    Tallinna Laagna Gümnaasium
4.    Kadrioru Saksa Gümnaasium
5.    Tallinna Inglise Kolledž
6.    Tallinna Südalinna Kool
7.    Tallinna 21. Kool
8.    Tallinna Juudi Kool
9.    Tallinna Humanitaargümnaasium
10.    Tallinna Järveotsa Gümnaasium
11.    Tallinna Õismäe Vene Lütseum
12.    Tallinna Mustjõe Gümnaasium
13.    Ristiku Põhikool
14.    Tallinna Kunstigümnaasium
15.    Karjamaa Põhikool
16.    Ehte Humanitaargümnaasium
17.    Tallinna Pääsküla Kool
18.    Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasium
19.    Tallinna Arte Gümnaasium
​​​​​​​

Projekti teise perioodi kestvus on kokku 10 nädalat – 6.02 - 21.04.2023. Tunniplaan on leitav SIIN

Spordiklubid ja treenerid, kes on huvitatud projekti raames treeninguid läbi viima ja oma spordiala tutvustama, palume saata e-kiri tony.liivak@tallinnlv.ee

*Koolivaheaegadel liikumistunde ei toimu!

Lisainfo:
Tony Liivak
tel 6404683
tony.liivak@tallinnlv.ee

 

Viimati muudetud 08.02.2023