Liigu sisu juurde
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tondiraba spordikompleksi ideekonkursi tulemused

Tondiraba spordikompleksi ideekonkursi tulemused

Tondiraba spordikompleksi ideekonkursi võitjaks osutus žürii otsusega töö märksõnaga „Jääaeg üks“, mille autoriks on Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

Teise koha pälvis töö märksõnaga „Kvartal“, autoriks Stuudio Tallinn ja kolmanda koha „Sport“ – Arhitektuuribüroo Pluss OÜ. Ergutuspreemia pälvis „Park“ (PIN Arhitektid) ja teise ergutuspreemia töö nimega „Säde“ (Öö-Öö Arhitektid OÜ).

Ideekonkursi auhinnafond on kokku 10 870 eurot – I koht pälvib 4790 eurot, II koht 2560 eurot, III koht 1600 eurot ja ergutuspreemiad summas 960 eurot.

Ideekonkursi eesmärgiks oli Varraku tn 14 kinnistu ja lähialale uue Tondiraba spordikompleksi mahulis-planeeringulise eskiisi koostamine, mis pakuks välja lahenduse kavandatavate laiendatud funktsioonide ja ehitusmahtude, avaliku ruumi vajaduste ja olulisemate linnaehituslike seoste kohta.

Esimeses etapis on kavas kinnistule rajada kolme väljakuga kaasaegne jäähall ning järgmistes etappides ehitatakse välja võimlemishall, olümpiaujulaga veekeskus, raamatukogu ja hostel. Parima jäähalli arhitektuurse ideekavandi ja Tondiraba spordikompleksi planeeringu eskiislahenduse autoritega asutakse läbirääkimistesse pakutud ideekavandite alusel jäähalli projekteerimiseks ja Varraku tn 14 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamiseks vajaliku hankelepingu sõlmimiseks.

Auhinnatud töödega saab tutvuda Tallinna linnavalitsuse infosaalis (Vabaduse väljak 7).

Jääaeg üks (sisene)Sport (sisene)SÄDE (sisene)

KVARTAL (sisene)PARK (sisene)

VAATA TÖID ALLOLEVATES GALERIIDES

I koht "JÄÄAEG ÜKS" 

II koht "KVARTAL"

III koht "SPORT"

Ergutuspreemia "SÄDE"

Ergutuspreemia "PARK"

6.-8 koht "VALGE PABER"

6.-8. koht "GEORG LURICH"

6.-8. koht "JÄÄAEG"

"BIGFOOT"

"JÄÄTÄHT"

"sPARK"

 

Viimati muudetud 21.02.2024