Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Reedel püütakse Tallinnas kettaheite maailma tippmarki sisetingimustes

Reedel püütakse Tallinnas kettaheite maailma tippmarki sisetingimustes

Reedel, 1. märtsil 2024 toimub Tallinnas, Sõle Spordikeskuse jalgpallihallis esmakordselt Eestis kettaheitevõistlus sisetingimustes. Maailma sisetippmark on juba ligi viisteist aastat püsinud olümpiavõitja Gerd Kanteri nimel, kes heitis 2009. aastal Rootsis, Wäxjö spordihallis kahekilose ketta 69 meetri ja 51 sentimeetri kaugusele.

Eksklusiivse võistluse idee autori olümpiavõitja Gerd Kanteri sõnul on reedel asetleidev jõuproov Eestis enneolematu. “Minu teada ei ole Eestis kunagi varem sisetingimustes kettaheites võisteldud, kuna lihtsalt pole olnud sobivaid võimalusi. Tallinna linnale kuuluv Sõle jalgpallihall on piisava avarusega, võimaldades heita ka seitsmekümne meetri taha. Eks reedel ole näha, kas mu õpilasel Kristjan Čeh'il see ka õnnestub. Treeningud ja hooaja avavõistlus annavad selleks lootust küll. Nädal tagasi Berliinis samuti sisehallis toimunud avavõistluse võitis Kristjan raskete treeningute pealt tulemusega 65 meetrit ja 72 sentimeetrit,” oli olümpiavõitja mõõdukalt optimistlik.

Rahvusvaheline kettaheitevõistlus Tallinn Discus 2024 algab Tallinnas, Sõle Spordikeskuse jalgpallihallis reedel, 1. märtsil, kell 11.30 naiste, neidude ning noormeeste võistlusega. Meeste kettaheide algab kell 13.00.

Võistlust toetab Tallinna linn. 

Tasuta veebiülekannet võistlusest saab vaadata SIIT.