Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Programmi tutvustus

Programmi tutvustus

Logo 1.pngLogo 2.png

Rohelise kooli programmi näol on tegemist tuntuima ülemaailmse keskkonnaharidusprogrammiga õppeasutustele, mille ingliskeelseks nimeks on Eco-Schools Global.  Ülemaailmselt juhib programmi Foundation for Environmental Education (FEE)

UNESCO tunnustab FEEd kui maailmas juhtivat organisatsiooni keskkonnahariduses ja jätkusuutlikku arengut toetava hariduse propageerijana.

Eestis koordineerib programmi tegevusi Tartu loodusmaja 2019. a sügisest.  https://www.tartuloodusmaja.ee/roheline-kool/

Programmi eesmärgiks on aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks. Tänased lapsed ja noored otsustavad tulevikus, millises maailmas elame, kuidas Maa rikkust kasutatakse. Edukat programmis osalemist tõendab haridusasutusele omistatav ülemaailmselt tuntud ja tunnustatud keskkonnamärgis “Roheline lipp”. Üle maailma on võrgustikuga liitunud 64 riiki ja üle 59 000 õppeasutuse. Eestis on Rohelise kooliga liitunud peaaegu 180 kooli, huvikooli, lasteaia.

Alates 2020. juunist on Rohelise kooli programmil Eesti patroon – president Kersti Kaljulaid.

Programmi koordineerimist ja tegevuste elluviimist Eestis toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ning alates 2020. a kevadest ka Janek Pohla koostöös Sihtasutusega Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu.

Tallinna linna õppeasutuste osalemist toetab Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet ning Tallinna Haridusamet.

Programmil on kolm alustala: 7 sammust koosnev tegevusjuhis, 12 teemat ning edukat programmis osalemist tõendava ülemaailmselt tuntud keskkonnamärgise “Roheline lipp” taotlemine õppeasutusele. Vastused küsimustele, mida see täpsemalt tähendab ja mida tehakse, leiab siit https://www.tartuloodusmaja.ee/rohelise-kooli-programm-tutvustus/

 Tallinna Lasteaed Südameke liitus Rohelise kooli programmiga 2017a.

Viimati muudetud 13.04.2022