Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tervisedendus lasteaias Südameke 2015/2016

Tervisedendus lasteaias Südameke 2015/2016

Õppeaasta teise poole tegemised

 

18.-22. aprillil tähistasime südamenädalat!

Südamenädala käigus joonistasid ja meisterdasid kõik rühmad loovtöid teemal „Hea süda-südame heaks”. Kõik tööd olid väga omanäolised ja erilised. Tööde meisterdamise käigus said lapsed arutleda ja teada, mis teeb südamele head ning kuidas olla teiste vastu hea ja viisakas. Kõiki loovtöid on võimalik näha peamaja esimese korruse koridoris. Lasteaia töötajatele toimus südamete viltimine infotunni ajal, mida viis läbi Rõõmurullide õpetaja Ülle. Iga töötaja sai endale viltida isikliku südame, mis tuletaks talle meelde teha ka enda südamele midagi head. Nädala keskel toimus südamejaht lasteaia õuealal. Hoovi oli ära peidetud kümneid südameid, mida lapsed otsida said. Enne südamejahti viisid õpetajad Kaisa ja Kaja-Liis läbi paaris võimlemise, mille käigus iga laps joosta, lustida ja kallistada sai. Kui südamed leitud, riputati need lasteaia hoovialale nööridele. Liikumistundides viis õpetaja Kaisa läbi südamevõimlemist ja mängis lastega toolimängu. Iga laps sai autasuks põsele südamega näomaalingu.

Oli tore nädal, mille käigus omandati uusi teadmisi ja kogemusi. Suur tänu kõigile osalejatele ja tegevuste läbiviijatele!

20160420_102351.jpg

 

Vahva tubane vastlapäev!

Sel aastal toimus lume puuduse tõttu vastlapäev lasteaia saalis, kuid kehvast suusailmast hoolimata oli ka toas väga lõbus! Vastlapäeva tähistusi viisid läbi Oravad kes saabunud ahviaasta puhul ka endale Ahvikese külla kutsusid. Esmalt rääkisid loomad, miks ja kuidas vastlapäeva tähistatakse. Seejärel kutsusid Oravad lapsi endaga tantsima. Sportlik vastlapäev jätkus bowlingumängu ja „lumepallide” täppisvisetega. Lõpetuseks sai iga laps tubli kaasalöömise eest medali ja iga rühm tegi koos Oravate ja Ahviga ühispildi.

Täname kõiki osalejaid ja abistajaid ning loodame aastapärast kohtuda kelgumäel!

 IMG_7778.JPG

 

Südameke tähistas Veepäeva!

22. märtsil tähistatakse ülemaalimset veepäeva- sel päeval räägitakse veest ja selle olulisusest inimeste ja ka loomade tervisele. Meie tähistasime veepäeva veidi varem- 17.märtsil, kui lasteaeda külastas Tallinna Vesi, kes viis läbi veeteemalise vestlusringi.

Lastele tutvustati video kaudu, kuidas vett hoida ja milliste koduste nippidega vett säästa. Lisaks videole näidati lastele ka pilte ja tutvustati, mis asi on veering ja vee ringlemine. Viidi läbi kaks katset, mille käigus lapsed õppisid ummistuste tekkimise kohta. Vestlusringi lõpetas mäng „Vette ja kaldale”. Iga laps sai kingituseks värviraamatu ja värvipliiatsid. Lastele meeldi vestlusring väga, kõik said teada midagi uut ja huvitavat!

Suur tänu Tallinna Veele!

2015-projects-world-water-day4.jpg 

 

Õppeaasta esimese poole tegemised

Selle õppeaasta esimesel poolel on meie lasteaias toimunud põnevaid tervistedendavaid sündmusi. Rõõm on tõdeda, et paljud sündmused, mis pole tervisemeeskonna initsiatiivil algatatud, kannavad endas siiski tervist edendavat ideed.

Oktoobri keskel tähistasime leiva- ja piimanädalat, mille käigus rääkisime leiva ja piima olulisusest, saamisest ja vajalikkusest. Ühtlasi tegime ka leivast ja piimast inspireeritud loovtöid.

21.oktoobril toimus lasteaia õuealal sügisene seiklusmäng, kus iga rühm läbis kaardi abil neli kontrollpunkti. Punktides sai koos kavala Rebasega lahendada puslet, ronida läbi Ämbliku ehitatud võrgu, tantsida koos Mesilasega ja pärast auga teenitud medali kaelariputamist teha koos Metshaldjaga lõbus rühmapilt.

Seiklusmäng.JPG

Isadepäeva tähistasime sel aastal ühise hommikvõimlemise ja pudrusöömisega. Kõik osalenud said rõõmu liikumisest ja kõhutäidet tervislikust hommikupudrust.

25. novembril õpetas ning esitas muusikaõpetaja Meeli kõigile töötajatele Iiri tantsu. Tantsu õppimine lõunapausi ajal andis positiivse tuju kogu päevaks.

26. novembril toimus meie lasteaias Kadrilaat. Igal rühmal oli võimalus laadal osaleda müües laste või lapsevanemate valmistatud käsitööd, meisterdusi, koduseid küpsetisi ja hoidiseid. Liikumisõpetaja Kaisa ökoletist sai osta maiustusi, mille küpsetamisel oli kasutatud tervislike alternatiive tavapärase suhkru, või ja jahu asemel. Osaleda sai ka erinevates töötubades. Muusikaõpetaja Meeli juhendamisel sai meisterdada käsitöötoas. Päkapiku postkontoris võis õpetaja Kaja-Liisi juhendamisel joonistada ja kirjutada jõuluvanale ning oma soovid kohe postkasti panna. Õpetajad Mirjam ja Ülle õpetasid kuidas meisterdada endale elupäästja pimedal ajal- helkur!

Helkurite valmistamine.jpg

2. detsembril toimus liikumisõpetaja Kaisa eestvedamisel joogatund lasteaia töötajatele. Kõik, kes soovisid, said lõunapausi ajal oma keha ja meelt virgutada. Detsembris toimus ka lapsevanematele suunatud kohtumine toitlustajaga, kus toitulustaja rääkis meie lasteaia toitumispõhimõtetest ja toitlustuse läbiviimisest. 

Jõulumeeleolu lõi personali ühine piparkookide küpsetamine motivatsioonigrupi eestvedamisel.

Soovin omalt poolt tänada kogu tervisemeeskonda toredate ürituste korraldamise eest ning kõiki teisi, kes vahvate ürituste toimumisse panustasid!

Tervisemeeskonna juht Kaja-Liis Pall

 

Viimati muudetud 23.06.2022