Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Vabatahtlik Elisa

Vabatahtlik Elisa

IMG_20210127_120047.jpg2021. aasta Jaanuaris liitus lasteaiaga uus vabatahtlik Elisa.

Elisa tuleb Paina nimelisest väikesest linnast Itaalias. See linn on Elisa enda sõnul nii väike, et näeb rohkem välja kui küla. Kui otsida kaardilt üles Milaano, siis sellest linnast põhja pool asub Paina

Elisa õppis ülikoolis inglise ja vene keelt, viimast keelt on ta õppinud vahetusüliõpilasena lühikest aega ka St. Peterburgis. Keelte õppimine meeldib talle ning ta loodab omandada rohkem teadmisi eesti keelest. Siiani on ta selgeks õppinud kuude nimetused, värvide nimed, tervitused ning veel mõned lihtsamad väljendid ja sõnad.

Vabatahtliku teenistuse kohavaliku puhul arvab ta rohkem, et Eesti justkui valis teda. Ta vaatas pakutud projekte, ning meie projektis olid olemas need teemad mis on temale meelepärased. Kohta valides oli tema kindlaks sooviks teha vabatahtlikku tööd riigis mis oleks kultuuriliselt täiesti erinev Itaaliast ning oma valiku üle on ta õnnelik. Siia jõudmine oli raske, kuid ta on rõõmus kohalejõudmise üle!

Seni on Elisa veetnud oma aega Tallinnat uudistades. Talle ei meeldi hetkel Eesti ilm kuid selle eest on linn imeilus. Elisa mainib ka, et väga vabastav tunne on olla Eestis COVID-19 pandeemia ajal. Ta tõi välja tegevusi mida meil erinevalt Itaaliast on võimalik teha, nt lahkuda oma kodust lihtsalt jalutamiseks, käia tööl ja koolis, külastada sõpru jne. 

Eestis olles soovib ta kindlasti külastada Pärnut ja Tartut ning loodab jõuda mujalegi. Elisa armastab loodust ning sooviks matkata meie rabades ja metsaradadel.

Lasteaias meeldib talle kõige rohkem lastega mängida. Tema sõnul on mäng justkui universaalne keel mida saab teha koos keelt täielikult mõistmata. Õpetajatega koostööd tehes loodab Elisa õppida tulevikuks palju kasulikku sest edaspidi Itaalias plaanib ta asuda tööle kooli või lasteaeda õpetajaks.

Eestis veedetud aja jooksul soovib ta omandada piisava eesti keele oskuse ning praktiseerida vene keelt, korraldada lastele sõbrapäeva tähistamise üritus ning lavastada lastega mõni tore varjuteatri etendus.

Viimati muudetud 27.01.2024