Skip to content
Tallinn.ee
Juurdepääsetavus
 °C
-

Eakate filmiklubi

Kolme linnaosa ühine seenioride filmiklubi alustas taas 10. oktoobril Solarise keskuse Apollo kinos.

Filmiklubi tasuta seansid toimuvad kaks korda kuus Solarise keskuse Apollo kinos (3. korrusel) ja algavad kell 11. Saali uksed avatakse kell 10.30.

Filmiklubi liikmed saavad kava postkasti. Need Põhja-Tallinna eakad elanikud, kes soovivad klubiga liituda, saavad võtta ühendust linnaosavalitsusega telefonil 645 7009

Seenioride filmiklubi on kolme linnaosa, Kesklinna, Kristiine ja Põhja-Tallinna koostööprojekt
 

Kinokava

10.10.2023 
kell 11.00
Apollo kinos

Film: Kummitus Veneetsias
Žanr: krimi, draama
Režissöör: Kenneth Branagh
Osatäitjad: Kelly Reilly, Michelle Yeoh, Kenneth Branagh, Jamie Dornan

Veneetsia, 1947 a. Geniaalne detektiiv Hercule Poirot on pensionil ning elab erakuna maailma ühes glamuursemas linnas. Menukirjanikust vana sõbra kutsel osaleb Poirot vastu tahtmist maailmakuulsa selgeltnägija seansil ühes lagunevas palatsos, kus pidavat kummitama. Kui üks külalistest õhtu käigus tapetakse, peab Poirot sukelduma varjude ja saladuste kurjakuulutavasse maailma.
HauntingInVenice_2592x3840.jpg
24.10.2023
kell 11.00

Apollo kinos

Film: Vigased pruudid
Žanr: komöödia
Režissöör: Ergo Kuld
Osatäitjad: Pääru Oja, Kaspar Velberg, Maarja Johanna Mägi, Oskar Seeman, Maria Teresa Kalmet, Simo Andre Kadastu

Mulgimaalt Läänemaale elama sattunud Mart ei kuula kedagi ja talitab ikka nii, nagu tema isa teda omal ajal õpetas. Isegi oma laste eluõnne on Mart ära otsustanud, nii et tütred Miina ja Leena ainult mulkidest vennapoegadele kõlbavad. Ei aita siin noorikute ohked ega kaebed, kuigi nende südamed löövad salamisi hoopiski Läänemaa noormeeste Joosepi ja Juhaniga ühes rütmis. Aga kuna armastusel on juba kord imelik jõud, ei kavatse noored sellise saatusega leppida. Kus sõnad ja veenmine ei aita, tuleb appi võtta kavalus.
vigased_pruudid_2592x3840px.jpg
07.11.2023
kell 11.00

Apollo kinos

Film: Tähtsad ninad
Žanr: seiklus, kogupere
Režissöör: Ingomar Vihmar
Osatäitjad: Mait Malmsten, Saara Pius, Mattias Naan

Tähtsate ninade tegevus toimub keskmise suurusega Eesti linnas, mis tuksub sellest läbivoolava suure jõe rütmis. Oliveri kodu asub vaiksel aedlinna tänaval, milliseid võib leida näiteks Meriväljalt või Ihastest. See on kahekorruseline maja, mis asub teiste sarnaste, kuid pisut paremas seisukorras eramajade naabruses. Oliveri majal on metsiku ilmega väike sopiline aed, milles kasvavad viljapuud ja põõsad. Üle heki kõrgub jõuka naabri uhke maja, mille pügatud muruga aias on suur bassein.

Oliveri sõber Sass elab ühes paljudest kaheksakümnendate lõpus ehitatud viiekordsetest kortermajadest. Kõrghoonetega linnadžungel vastandub aedlinna unistele tänavatele – kõrgetes klaasist hoonetes tehakse tähtsaid otsuseid ja juhitakse suuri firmasid. Oliveri ja Sassi jaoks mõjub see nagu Wall Street.
Tähtsad ninad
21.11.2023
kell 11.00

Apollo kinos

Film: Lillekuu tapjad
Žanr: krimi, ajalooline draama
Režissöör: Martin Scorsese
Osatäitjad: Leonardo DiCaprio, Robert De Niro, Jesse Plemons, Brendan Fraser, John Lithgow

1920. aastatel USAs mõrvati salapärastel asjaoludel Osage'i hõimu liikmed, põhjustades suure FBIjuurdluse, milles osales J. Edgar Hoover.
killers_of_the_flower_moon_xxlg.jpg
05.12.2023
kell 11.00
Apollo kinos

Film: Napoleon
Žanr: draama, biograafia
Režissöör: Ridley Scott
Osatäitjad: Joaquin Phoenix, Vanessa Kirby, Ludivine Sagnier

Napoleon on ootamatusi täis eepiline märulifilm, mis kujutab kuulsa Prantsusmaa keisri Napoleon Bonaparte’i kirevat teed võimule ja võimu kaotamist. Film pakub vaatajale jalustrabavaid kaadreid Bonaparte’i järeleandmatust teekonnast võimule. Filmi keskmes on Bonaparte’i sõltuvusttekitav, heitlik suhe tema eluarmastuse Josephine’iga. Esile tõstetakse Bonaparte’i lennukaid sõjalisi ja poliitilisi taktikaid läbi kõigi aegade hoogsamate praktiliste lahingustseenide.
Napoleon
19.12.2023
kell 11.00
Apollo kinos

Film: Wonka
Žanr: seiklus, kogupere
Režissöör: Paul King
Osatäitjad: Timothee Chalamet, Olivia Coleman, Hugh Grant, Sally Hawkins, Rowan Atkinson

See vastupandamatult elav ja leidlik näitemäng suurel ekraanil tutvustab publikule noort Willy Wonkat, kes on pilgeni täis ideid ja veendumust muuta maailma ühe isuäratava ampsu jagu korraga. Ta tõestab, et parimad asjad elus algavad unistusest, ja kui sul õnnestub kohtuda Willy Wonkaga, on kõik võimalik.
Wonka