Skip to content
Juurdepääsetavus
 °C

Supiköök

Supiköögiteenus on mõeldud inimestele, kellel ei ole piisavaid vahendeid endale ja oma perele toidu tagamiseks. Teenuse eesmärk on tagada inimesele soe toidukord.

Tallinna linna toetusel jagatakse toitu kohapeal söömiseks ja kaasa võtmiseks.

Kohapeal söömise võimaluse tagab JK Taverni supiköök aadressil Pae 19/1, Lasnamäe. Supiköök on avatud kõigile, kel on raskusi rahalise toimetuleku ja sellest tulenevalt ka toidukorra tagamisega. Supiköögist saab sooja kõhutäie (0,5 liitrit suppi ja 100 grammi leiba) igal päeval ajavahemikus 12.00-14.30. Aeg-ajalt jagatakse teenuse saajatele ka hügieenitarbeid (nt hambahari - ja - pasta).

Kaasavõetavat valmistoitu jagab JK Taverni supiköök igal argipäeval ajavahemikus 9.30- 11.30 aadressil Pae 19/1, Lasnamäe. Toimetulekuraskustega inimesele võimaldatakse viis korda nädalas, igal argipäeval (va riiklikel pühadel) üks toiduportsjon, mis koosneb 0,5 liitrist supist ja 100 grammist leivast. Iga kuu teisel teisipäeval pakutakse abivajajale lisandväärtusena saiake ja hügieenitarbed (hambahari ja -pasta).

Kaasavõetava valmistoidu saamiseks peab inimene esmalt pöörduma linnaosa valitsuse sotsiaalhoolekande osakonda. Linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakond hindab abivajadust ja kui on selgunud, et inimene ei suuda tagada endale sooja kõhutäit, pakutakse talle võimalust saada valmistoitu.

Lisaks pakub abi veel :

Päästearmee sotsiaalse rehabilitatsiooni keskuse „Lootusemaja“ aadressil Laevastiku 1a. Supiköök on avatud kõigile, kel on raskusi rahalise toimetuleku ja sellest tulenevalt ka toidukorra tagamisega. Supiköök on avatud teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval ajavahemikus 11:00-13:30. Täiendavalt on võimalik supiköögist saada kaasa leiba/saia.

Toitlustamist tagatakse ka reedeti, laupäeviti ja pühapäeviti Tallinna Keskturu Lastekodu ja Torupilli otsa nurgal asuvas parklas, kus viie heategevusorganisatsiooni koostöös (MTÜ Tänavatöö, EMK Uus-Eesti Abikeskus, MTÜ Elav Iisrael, Tallinna Toidupank ja Päästearmee) jagatakse tasuta suppi, võileibu ja kohvi inimestele, kes seda vajavad. Seal käivad söömas kodutud, sõltuvuses inimesed, eakad, üliõpilased, kinnipidamisasutusest vabanenud ja töötavad inimesed, kellel on raskusi igapäevaste arvete tasumisega.