Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Kiusamisest vabaks

Kiusamisest vabaks

Kiusamisest vabaks.jpg

Liitusime väärtuskasvatuse projektiga "Kiusamisest vabaks!" 2012. aastal, mil osales antud projektis meie lasteaia noorim rühm Mesilased. 2014-2016 jagasid õpetajad edukalt oma kogemusi linna, piirkonna ja riikliku tasandil. Aastatel 2018-2020 osalesid programmis meie lasteaiast neli rühma: Jänkukesed, Tähekesed, Vesikiilid, Mesimummud.

Programm "Kiusamisest vabaks!" loob laste vahel üksteist arvestava ja kaasava kultuuri ning suhte. Programmi kasutamisel areneb lastekollektiivis kiusamist ennetav käitumiskultuur - lapsed suhtuvad üksteisesse sallivalt ja austavalt. Nad hoolivad kaaslasest ja sekkuvad kiusamise korral, julgedes kaitsta kaaslast, kes seda ise ei suuda. Lasteaias loodud head suhted laste vahel peaksid kanduma koolikeskkonda. Kuna projekt lähtub lastest, siis oluline on see, et kiusamise puhul pole küsimus halbades lastes vaid halbades käitumismudelites. “Kiusamisest vabaks” projekt keskendub kogu laste rühmale tervikuna. Projekt toetub järgmistele põhiväärtustele:
  • Sallivus;
  • Austus;
  • Hoolivus;
  • Julgus.

kv-logo.png
Sihtgrupiks on lapsed, lasteaiaõpetajad, lapsevanemad ja teiste lastele olulised inimesed.

Selleks, et lastele edasi anda sotsiaalseid käitumismudeleid on välja töötatud kindel metoodika (kohver), mis sisaldab erinevaid vahendeid lastele ja õpetajale: väikesed karud kõikidele lastele ja üks suur karu õpetajale, teemakaardid, õpetaja käsiraamat, massaaźiraamat, plakat, kleepsud ning nõuande voldik lapsevanematele, kus kirjas on 5 olulist nõuannet vanemale:

  1. Julgustage oma lapsi korraldama mängukohtumisis rühma erinevate lastega.
  2. Ärge rääkige negatiivselt lasteaias teistest lastest (või nende vanematest).
  3. Viige sisse seltskondlik sünnipäeva tähistamine.
  4. Julgustage oma last kaitsma sõpru, kes pole võimelised end ise kaitsma.
  5. Olge avatud ja positiivne, kui teised vanemad räägivad oma laste probleemidest.


Alates 2012. aastast lapsest lähtuvate meetodite ja metoodika „Hea algus“ nrakendamine.
.

Viimati muudetud 11.10.2024