Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Metoodikakeskuse tegevuskava 2017

Metoodikakeskuse tegevuskava 2017

Kuupäev Planeeritud tegemised Aruanne Osalejate arv
Jaanuar

E-Luulekogumiku koostamine Metoodilise kirjanduse ja õppematerjalide soetamine. Õpetajate nõustamine. Kirjanduse ja õppevahendite laenutamine.

Veebruar

Teabepäev eesti õppekeelega lasteaedade juhtidele ja õpetajatele. Osutatakse eesti keele tugiõpet eesti keelest erineva kodukeelega lastele. Metoodilise kirjanduse ja õppematerjalide soetamine. Õpetajate nõustamine. Kirjanduse ja õppevahendite laenutamine.

03.04.2017
Märts Töötuba "Mängime koos". Metoodikakeskuste koordinaatorite koosolek. Suvekool. Metoodilise kirjanduse ja õppematerjalide soetamine. Õpetajate nõustamine. Kirjanduse ja õppevahendite laenutamine.
Aprill Innove tutvustus ja koolitus. Juhendmaterjal õpetajale "Keelekümblusrühma lapse keerulise arengu toetamine ja hindamine" Metoodilise kirjanduse ja õppematerjalide soetamine. Õpetajate nõustamine. Kirjanduse ja õppevahendite laenutamine.
Mai

Töötuba "Parimad praktikad" Tallinna Tähekese Lasteaias. Keerulise arengu jälgimine eesti keele kui teise keele õpetaja poolt". Õpetaja-metoodik Lea Maiberg jagab oma kogemust ja viib läbi arutelu-seminari  Metoodilise kirjanduse ja õppematerjalide soetamine. Õpetajate nõustamine. Kirjanduse ja õppevahendite laenutamine.

Suur-Pae Lasteaia metoodikakeskuse juures on avatud „Eesti keele mängutuba”. Mängutuba töötab tööpäevadel kella 9.00-11.00. Mängutuba on mõeldud piirkonna lasteaedadele. Õpetajad saavad tulla oma lastega kohale ja mängida keskuses olevaid mänge.

03.05.2017

14

Juuni Ideedelaat "Õpetajalt õpetajale". Jagame mõtteid ja kogemusi. Teema kinnistamiseks ja erinevate teemade sidumiseks mõeldud mängud. Õpetajate poolt koostatud ja kohandatud mängudest koostatakse E-kogumikud Metoodilise kirjanduse ja õppematerjalide soetamine. Õpetajate nõustamine. Kirjanduse ja õppevahendite laenutamine.
Juuli Ümarlaud "Õuesõppe vormid" Kadrioru Lasteaia näitel
August Ekskursioon Kalamaja Lastemuuseumi Miiamilla. Haridusprogrammidega tutvumine ja käsitöötunnis osalemine Metoodilise kirjanduse ja õppematerjalide soetamine. Õpetajate nõustamine. Kirjanduse ja õppevahendite laenutamine
September Õppepäev õppematerjali “Lauldes on õppida tore!” tutvustamiseks (4 akadeemilist tundi, koolitajad on õppematerjali “Lauldes on õppida tore!” koostajad Lea Maiberg ja Natalja Lunjova. Koolituse järgselt toimub SA Innove õppematerjali tasuta jagamine KK lasteaedadele (2 tk) ja vene õppekeelega majadele (1 tk). Eesti majad saavad tulevikus neid laenutada metoodikakeskustest. 13.09.2017 43
Oktoober

Eesti keele tundide külastamine Pae Gümnaasiumi eelkoolis ja algklassides teemal "Lasteaiast kooli eesti keelega". Metoodilise kirjanduse ja õppematerjalide soetamine. Õpetajate nõustamine. Kirjanduse ja õppevahendite laenutamine.

November Õppereis Pärnusse teemal "Aktiivõppe meetodid" keelekümblus- ja eesti keele kui teise keele õpetajatele (külastame Pärnu lasteaed Trall ja Pärnu lasteaed Kelluke, kus viiakse läbi avatud tunnid keelekümblusrühmades ning saame tuttavaks Pernova Hariduskeskusega) 14.11.2017 40
Detsember Koostöö Eesti Folkloorinõukogu Pärimuskooliga koolitus "Mäng ringis ja ring mängus"

Tere tulemast!

Viimati muudetud 21.02.2024