Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Muud projektid

Muud projektid

Väärtuskasvatusprojekt „Kiusamist vaba lasteaed“

Meie lasteaia noorem rühm MESILASED osalevad projektis «Kiusamist vaba lasteaed» 2012a. Tähtis on, et laste vahel tekiks üksteist arvestav ja kaasav kultuur. Lasteaias loodud head suhted laste vahel peaksid kanduma koolikeskkonda. Sihtgrupiks on lapsed, lasteaiaõpetajad, lapsevanemad ja teiste lastele olulised inimesed. Kuna projekt lähtub lastest, siis oluline on see, et kiusamise puhul pole küsimus halbades lastes vaid halbades käitumismudelites.“Kiusamisest vabaks” projekt keskendub kogu laste rühmale tervikuna. Projekt toetub järgmistele põhiväärtustele: Kiusamisest vabaks.jpg

  • Sallivus;
  • Austus;
  • Hoolivus;
  • Julgus.

Selleks, et lastele edasi anda sotsiaalseid käitumismudeleid on välja töötatud kindel metoodika (kohver), mis sisaldab erinevaid vahendeid lastele ja õpetajale: väikesed karud kõikidele lastele ja üks suur karu õpetajale, teemakaardid, õpetaja käsiraamat, massaaźiraamat, plakat, kleepsud ning nõuande voldik lapsevanematele, kus kirjas on 5 olulist nõuannet vanemale: 

1. Julgustage oma lapsi korraldama mängukohtumisis rühma erinevate lastega.  2. Ärge rääkige negatiivselt lasteaias teistest lastest (või nende vanematest). 3. Viige sisse seltskondlik sünnipäeva tähistamine.  4. Julgustage oma last kaitsma sõpru, kes pole võimelised end ise kaitsma.  5. Olge avatud ja positiivne, kui teised vanemad räägivad oma laste probleemidest.

Pilte meie lasteaia tegemiste kohta leiate:

Märka ja aitaMärkajaaita.jpg

Programmist toetatakse 5-10 aastaseid lasteaialapsi ja õpilasi, kes on kaotanud oma vanema (olgu põhjuseks õnnetus, alkohol või midagi muud) või kes on muul põhjusel tõsistesse raskustesse sattunud.  Lastele osutatakse abi lasteaias/koolis käimiseks ning koolis õppetööks vajalike esemete muretsemisel, näiteks soojad rõivad, spordirõivad, jalanõud, kunstitarbed vms.

Lõimumisprojekt „Mängumaal koos sõbraga”

Lasteaed teeb süvendatud tööd laste ja personali integreerimisel Eesti ühiskonda läbi lõimumisprojektide koostöös sõpruslasteaedadega. Tähistasime Kadri  ja Mardi päeva Paekaare L/A laste ning Svjatki  personaaliga koos 2012a. Jalutasime Kadrioru Pargis, tähistasime sõbrapäeva Pirita L/A lastega koos 2013a.

Avastusõpe, õuesõpe

Aastatel 2006-2009 võtsid lapsed osa Tallinna Linnamuuseumi õppeprogrammidest ja Kadrioru Kunstimuuseumi projektist "Muuseum ja lapsed". 2008-2010 tunnustati lasteaeda  projektis „Euroopa koolis” osalemise eest.

Tervistedendavates ning keskkonnasõbralikkudes projektides edukas osalemine – on saadud tunnustused “Parima toitlustamisega lasteaed 2010”, "Õues õppimine", "Turvaline lasteaed", "Prügihunt", „Nublu aitab”.

Tulemusterikkast spordi- ja tervislikust tööst lasteaias räägivad laste võistkondade arvukad võidud ja auhinnad. Meie lapsed on saanud Lasnamäe Päevade spordivõistlustel 2006/07õa - 1.üldkoha ja  2009/10.õa – 2.üldkoha.

Viimati muudetud 21.02.2024