Rahvusvaheline projekt "Say Hello to the World"
Tolerantsus ja sallivus teiste kultuuride ja inimeste vastu üldiselt on enim olulisemaid teemasid terves maailmas. Viimasel ajal oleme ühiskonnas täheldanud mittesallivust, agressiivsust ja kibestumist. Nii perekonda kui kooli imbub igapäevaselt kärsitust, ebainimlikkust ning kultuurset isekust. Sellised tendentsid avaldavad halba mõju lapse emotsionaalsele arengule. Lapsevanematel ja õpetajatel on võimalus avaldada mõju lapse arengule, soodustada sallivust ja sõbralikku käitumist ümbritsevate inimeste ja kultuuride suhtes.
- Kujundada lapsel positiivne suhtumine erinevatesse rahvustesse ja kultuuridesse
- Anda võimalus suhelda teiste kultuuri lastega
- Uurida teiste kultuure ja rahvuste mitmekesisust
- Kujundada läbi mängu koolieeliku sallivat suhtumist
Rahvusvaheline projekt „Say Hello to the World“ räägib sellest, milline näeb elu teises riigis ja missugune kultuur ja traditsioonid seal on. Projektis osalemine õpetab lastele, et salliv tuleb olla kõikide inimestega, olenemata tema nahavärvist või kultuuritaustast. Läbi sellise kogemuse areneb lapse minapilt ja sotsiaalsed oskused. Videosilla kaudu lapsed näevad teiste kultuuride laste elu ja traditsioone. Meie omaltpoolt tutvustame meie kaunist eesti keelt ja kultuuri.
Meie lasteaiast osales osales Vesikiilide rühm, kelle sõpradeks osutusid valituks Vaalakeste rühma lapsed Horvaatiast. Rahvusvaheline projekt kestis terve 2019/2020 õppeaasta ja lõppes juunis 2020. Suhtlesime spetsiaalses (privaatses) projekti raames loodud keskkonnas ja videosillad toimusid whereby.com kaudu.
Liitumise uudisega saate tutvuda siin
Viimase kokkusaamise link
Läbisime 5 erinevat teemat (iga teema sümboliseerib teatud näppu). Lisainfo siin
- See olen mina (pöial) - Selles teemas tutvusime üksteisega ja õppisime laulu „Kui sul tuju on hea…“
- Mina ja minu perekond (nimetissõrm) - Tutvustasime pereliikmeid ja õppisime sellekohaseid sõnu nii eesti, vene kui ka Horvaatia keeles.
- Mina ja minu lasteaed (pikk peeter) - Näitasime üksteisele lasteaedu, võrdlesime ja arutasime mis on teistmoodi?
- Mina ja minu linn - Selle teema läbimisel pidime olema loovad, kuna just siis kuulutati väljas meie riigis eriolukord ja me otsustasime kaasata lapsevanemaid ja näidata laste tegemisi läbi fotode. Saatsime Horvaatia sõpradele fotosid enda tegemistes ja toetasime üksteist selles keerulises olukorras.
- Mina ja minu riik - Tutvustasime meie riiki, näitasime sümboleid ja rahvusriideid. Rääkisime pealinnast Tallinnast, sõbrad meile omakorda Zagrebist.
- Hüvastijätt (terve käsi lehvitab) - See oli meie viimane kokkusaamine videosilla kaudu. Kordasime erinevaid sõnu, tuletasime meelde meie ühiseid tegemisi ja lubasime jääda ka edaspidi sõpradeks. Edasi jätkub meie suhtlus kirjade kaudu ja võimalusel kas Zoomi või MS Teamsi kaudu.
Juunis 2020 omistati meie lasteaiale rahvusvaheline sertifikaad, mis tõendab, et oleme rahvusvaheliselt tunnustatud „Tolerantne lasteaed“.
Täname kõiki osalejaid suurepärase koostöö ja nii põneva kogemuse eest!
Projekti koduleheküljega saate tutvuda siin