Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinna noorsootöö tunnustuskonkurss „Suured teod”

Tallinna noorsootöö tunnustuskonkurss „Suured teod”

suured-teod_2023 Info vene keeles.


Tallinna noorsootöö tunnustuskonkursi "Suured teod 2023" kandidaatide esitamine lõppes 10. jaanuaril 2024.

19. korda aset leidnud tunnustuskonkursile sai kandidaate esitada viies kategoorias: "Tallinna aasta noorsootöötaja", "Tallinna aasta noor vabatahtlik", "Tallinna aasta noorteühendus", "Suured teod Tallinna noortele" ja "Tallinna noorte suured teod". Konkursile esitati 65 kandidaati.

Noorsootöö tunnustuskonkursi eesmärk on tunnustada Tallinna noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi, organisatsioone ja tegusid ning vabatahtlikuna tegutsenud noori.

Kõigi 2023 aastal esitatud kandidaatidega saab tutvuda allpool. Kandidaatide seast valis komisjon välja laureaadid, kes tehti teatavaks 19. veebruaril 2024 toimunud Tallinna noorsootöö tunnustusgalal.

Lisainfo:
Kerttu Brandmeister
Tel: 614 7495

[email protected][email protected] 

Võitjad ja äramärgitud aastatel 20052023

„Suured Teod 2023” võitjad, äramärgitud ja nominendid

Võitja: InVideogames Jam. Tegu oli haridusliku ettevõtmisega, mis tõi kokku 4-5liikmelised meeskonnad Tallinnast ja selle ümbrusest, et 48 tunni jooksul töötada välja vaimse tervise teemat käsitlevad videomängude prototüübid. Jam’i eesmärk oli edendada tehnilisi- ja valdkondadeüleseid pädevusi noorte seas, kes on huvitatud programmeerimisest, kunstist, psühholoogiast, muusikast, disainist, tervisest, haridusest ja muust arvutimängude loomisega seonduvast. Lisaks oli osalejatel võimalus kohtuda teiste sarnaste huvidega noortega, mis võimaldas neil laiendada oma suhtlusvõrgustikku ning jagada teadmisi ja kogemusi.
Äramärgitud: Tallinna kunstigümnaasiumi suurüritus 
„TKG Fest 2023“
 ja Noorte keskkonnaühisuse sündmustesari 
„Keskkond sümbioosis…“.

Kõik nominendid: Kogukonnaaed - Kalamaja ürdiaed, Nõmme koolide Rooside sõda, InVideoGames Jam, Noortevahetus "Unityplay", Kristiinefest23, Kalamaja põhikooli karjääripäevad 2023 1.-9. klassidele, Noortebändide festival "Musta rokib", Noorte keskkonnaühisuse 4-osaline üritusteseeria “Keskkond sümbioosis…?”, Eesti-vene-inglise klassiõhtu Tallinna moodi, Tondiraba noorteklubi loodud unistuste päev Tallinna lastekodule, TKG fest 2023, Ukraina-Eesti lõimumisprojekt "Avatud huvi- ja laagritegevused Kopli huvikoolis", Noorte riigikogu 2023, Precious plastic Estonia ja Vivita koostöö, Unesco muusikalinn Tallinn koolikontserdid, Vivita prototüüpimise töötoad ja õppematerjal "Ägedad prototüübid", Valdeku noortekeskuse lauamängudele spetsialiseerumine.


Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2023“
Võitja: Tallinna linnavolikogu simulatsioon. Simulatsioon oli ellu kutsutud Tallinna noortevolikogu poolt eesmärgiga tõsta teadlikkust linnavolikogu ja linnavolinike tööst ning suurendada noorte valimisaktiivsust Tallinna noortevolikogu valimistel. Kolmepäevase simulatsiooni raames tutvusid osalejad seadusandluse ja õigusaktide vastuvõtmise protsessiga linnavolikogus, valitsusasutuste toimimise ning omavahelise suhtlusega. Samuti said noored tutvuda volikogu liikmete rollide ja kohustustega. Arendati suhtlemisoskust, kriitilise mõtlemise oskust, meeskonnatööd ja otsuste tegemise oskust. Simulatsioonil osales pea 80 noort vanuses 14-21 aastat.
Äramärgitu:  üle-eestiline koolitus noortele 
„Noorte meediapädevuse tõstmine ja võitlus propaganda leviku vastu Eestis“.

Kõik nominendid: Noorte meediapädevuse tõstmine ja võitlus propaganda leviku vastu Eestis, üle-eestiline sotsiaalmeediakampaania "See on minu panus rohelisemasse homsesse, aga sina?", Tallinna 32. keskkooli Playbox 2023, Tallinna 32. keskkooli EV 105. aastapäevale pühendatud sündmuste päev "Taevasina", Tallinna linnavolikogu simulatsioon, Teeme ise projekti! huviring Südalinna kooli kogupäevakoolis, Tondiraba noorteklubi loodud unistuste päev Tallinna lastekodule, Munot 2023 (Model united nations of Tallinn), Sõbrapink igasse lasteaeda ja kooli, J-tsoon: Pumkin fest. Noorte subkultuuride festival, Vaimse tervise projekt noortele "Terves kehas terve vaim!", Vabamänguala Kakumäe randa, KeKo: Eesti keele keelekohvik ukraina noortele.


Kategooria „Tallinna aasta noor vabatahtlik“ 2023“
Võitja:  Henri Olavi Suomalainen, kes on silma paistnud järjepideva ja pikaajalise panusega. Ta on olnud aastate jooksul vabatahtlikuks väga mitmes kohas üle Eesti. Tallinnas on tema põhilisteks tegevuskohtadeks vabatahtlikuna olnud Pimedate Ööde filmifestival, Tallinn Music Week ja Rahvusvaheliste Kaitseuuringute Keskus. Nende aastate jooksul on Suomalainen täitnud erinevaid ülesandeid alates piletimüüjast, garderoobitöötajast, lavamänedžerist, konverentsi abilisest kuni kino administraatorini välja. Ta alustas vabatahtlikku tööd pärast gümnaasiumi lõpetamist ja ajateenistuse läbimist Tallinnasse kolides. Lisaks on ta aktiivselt panustanud ka rahvusvahelise tudengiorganisatsiooni BEST-Estonia arengusse ning aidanud kaasa Tallinna õpilasmaleva tegevustele, kus ta on olnud rühmajuhiks juba kuus aastat. Veel jõudis ta mullu esimest korda vabatahtlikuks ka Viljandi pärimusmuusika festivalile.
Äramärgitud:  Elisabeth Viirsalu ja Darja Šklovskaja.
Kõik nominendid: 
Darja Šklovskaja, Jana Ruljova, Kelly Princess Jevgenia Alanya Espinoza, Sofii Voomets, Helen Luurmees, Pelageja Krasnova, Henri Olavi Suomalainen, Miia Sarnet, Elisabeth Viirsalu, Monika Siim, Andrei Sazonov, Anna Aleksandrova.


Kategooria „Tallinna aasta noorteühendus 2023“
Võitja:  MTÜ Noorte Keskkonnaühisus, kes on koostöös Tallinna haridusametiga korraldanud noortele tasuta keskkonnateemalisi üritusi, kus noored saavad ekspertidega arutleda ja end harida. Toimunud on kuus keskkonnateemalist üritust, mida on juhtinud otsast lõpuni gümnasistid ise ja millest on osa saanud enam kui 650 noort. Teemad käsitlevad keskkonnateemasid laiemalt, kaasates erinevaid eluvaldkondi nagu toit, poliitika ja ettevõtlus. Sellest tulenevalt on sündmustesari kandnud ka pealkirja „Keskkond sümbioosis…“. Koostöös Euroopa rohelise pealinnaga korraldati puhta õhu päeva raames ühisuse seni suurim üritus „Homme tahan hingata!”. Viru keskuses toimunud sündmusel oli üles seatud kolm lava, kus toimusid vestlusringid erinevatel keskkonnateemadel nagu roheline investeerimine, metsandus, transport ja linnaplaneerimine, millest käisid vestlemas Viru keskuse, Humana, RMK, Äripäeva ja Alexela esindajad.
Äramärgitu: Tallinna linna noortevolikogu.
Kõik nominendid: 
MTÜ Noorte keskkonnaühisus, Tallinna 32. keskkooli aktiiv, Ehte humanitaargümnaasiumi õpilasesindus, Haabersti noortenõukogu, Tallinna linna noortevolikogu, Tallinna Prantsuse lütseumi õpilasesindus, Hariduse innovatsioonide kogu MTÜ, Vabaduse kooli õpilasesindus, MTÜ Peace child Eesti, Ethos MTÜ.


Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2023“
Võitja: tiitli ja 1800 euro suuruse preemia pälvis Birgit Sagar, kes on töötanud Ristiku põhikoolis huvijuhina juba 20 aastat. Ta on erakordse koostöö- ja organiseerimisvõimega, initsiatiivikas, ideerikas ja vastutustundlik talent, kellel näib olevat ammendamatu energia ja stressitaluvus. Birgit Sagar on kooli juhtkonna ja hoolekogu liige, veab tervisenõukogu, koordineerib ja juhendab huviringide tööd ning mitmeid projekte. Tema eestvedamisel liitus Ristiku põhikool eelmisel õppeaastal „Liikuma kutsuva kooli“ võrgustikuga, Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuameti projektiga „Meie kool” ning Tallinna haridusameti projektiga „SchoolFood4Change“. Samuti eelmisel õppeaastal rajati Birgit Sagari algatusel kooli õuealale madalseiklusrada, mida saavad kasutada ka ümbruskonna noored.
Äramärgitud: Kerttu Karing (Valdeku noortekeskuse noorsootöötaja) ja Anastassija Mašošina (Kesklinna noortekeskuse noorsootöötaja).
Kõik nominendid: 
Julia Tiido, Kaia-Liisa Laaniste, Birgit Sagar, Kirill Safronov, Kristi Aitsam, Kerim Sütcü, Viktoria Murõtševa, Kristina Romanova, Anastassija Mašošina, Jana Haljaste, Mari-Liis Kiisel, Maria Jefimova, Kerttu Karing.

 

„Suured Teod 2022” võitjad, äramärgitud ja nominendid


Kategooria „Suured teod tallinna noortele 2022“
Võitja: Haabersti noortekeskuse õppeaed, mille eesmärk oli laiendada õuesõppe võimalusi noortele. Noorte ja noorsootöötajate koostöös loodud õppeaed on õpitubadesse kaasanud 1885 noort, mis näitab noorte suurt huvi aiandustegevuse, linnalooduse, rohelise mõtteviisi ja keskkonna vastu.
Äramärgitu: Eesti Töötukassa Karjäärikeskuse karjääripäevad noortele ja Tallinna Tondi Kooli festival „Tallina Tondi PÖFF-2022“.
Kõik nominendid: Erivajadustega noorte karjäärivaliku toetamine, Vista Global/Future Perfect Cities 2022, Eesti Töötukassa Karjäärikeskuse karjääripäevad noortele ja Tallinna Tondi Kooli festival „Tallina Tondi PÖFF-2022“, Haabersti noortekeskuse õppeaed, Keeleõppe ja integratsiooni projekt, SETÜP (Suhtlus Ei Tunne Ühtegi Piiri) Erasmus+ projekt, Õpilaste muusikakonkurss “Tallinna talent”,  ,,Keskkond sümbioosis investeerimisega - ehk investeeringud, mis aidatavad saavutada jätkusuutliku keskkonnapoliitika eesmärke". Esimene üritus haridusametiga loodavast ürituste sarjast, mis keskendub Tallinna noortele ning keskkonnateemadele, X ERT festivali ja tütar festivali Tähesära korraldamine, Ehte Humanitaargümnaasiumi ja Tallinna Arte Gümnaasiumi A.H.Tammsaare-teemaline keelekümblusprojekt, Ukraina sõjapõgenikest laste lõimumine Eesti ühiskonda, Skaudiüksus Siil märkimisväärne tegevus aastaringselt Tallinna piirkonnas, 2022a Tallinna linna poolt käima lükatud Noorte arenguprogramm, mis aitas juba esimesel tegutsemisaastal 229 noort, kellel olid vaimse tervisega seotud mured - ärevus, depressioon, ennastvigastav käitumine, Noorteprojekti „Läbi loovuse edukuse poole“ tegevuste  ja lavastuse „Valguses ja varjus“  elluviimine Põhja-Tallinnas.


Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2022“
Võitja: Ukraina toetuskontsert „Maailm, mis jääb meile“. 18-aastase Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi abituriendi Ingmar Kiviloo südamesoov oli aidata Eestist peavarju otsivaid Ukraina sõjapõgenikest lapsi ja noori. Tema eestvedamisel tegid kontserdil kaasa 500 muusikut, kellest enamik olid noored. Lavalaudadel kohtas „Eesti otsib superstaari“ ja „Tähtede lava“ finaliste, Tallinna talendi noori, orkestrante ja koorilauljaid kui ka professionaalseid muusikuid. Heategevuskontserdiga koguti annetuseks 143 000 eurot.
Äramärgitud: Tallinna Inglise Kolledži projekt „Giving tree“, Jakob Westholmi Gümnaasiumi projekt „Ukraina võitlejatele mõeldud kogumiskampaania“, Tallinna Kunstigümnaasiumi noorte omaalgatuslik projekt „Mitmekesine vaimne tervis“ ja Vivistop Telliskivi projekt „Koolitarvikud Ukraina sõjapõgenikest lastele“.
Kõik nominendid: Videoinstallatsiooni loomine Ukraina toetuseks (Tallinna Saksa Gümnaasium), Minu esimene raamat, "Giving tree" projekt Ukraina sõjapõgenikele, PLAYBOX 2022, ,,Keskkond sümbioosis investeerimisega - ehk investeeringud, mis aidatavad saavutada jätkusuutliku keskkonnapoliitika eesmärke", Noorte omaalgatuslik projekt "Mitmekesine vaimne tervis", EhteCrew Tantsufilm “Ketid”, Aardejaht A. H. Tammsaare romaani “Tõde ja õigus” ainetel Ehte Humanitaargümnaasiumi ja Tallinna Arte Gümnaasiumi 11. klassi õpilastele, Teater316 “Talvemeister” etendusele laulu kirjutamine, Tallinn Music Festival 2022 lasteprogramm, Koolitarvikud Ukraina sõjapõgenikest lastele, Töötoad lastelt lastele, Ukraina noorte heaks, Ukraina toetuskontsert "Maailm, mis jääb meile" Saku suurhallis 23.04 ning ERR ülekanne 24.04.

Kategooria „Tallinna aasta noor vabatahtlik“ 2022
Võitja: Evelina Hassanova, kes panustab aktiivselt Tallinna Läänemere Gümnaasiumi õpilasomavalitsuse aseesimehe, kooli hoolekogu liikme, kooli KiVa programmi liikme, kooli ja Tallinna linna noortevolikogu sotsiaalmeedia toimetaja ja vabatahtliku ning Youth Club Active liikme ja mentorina. Evelina on algatanud ja viinud ellu mitmeid projekte, noortekoolitusi ja -kohtumisi, sh rahvusvahelisi, teinud koostööd erinevate osapooltega ning leidnud seejuures aega ka enesetäiendamiseks. Lisaks on ta Hea Eeskuju 2022 laureaat, Suurima Julguse 2022 tiitli pärija ning Tallinna Läänemere Gümnaasiumi aasta õpilane 2022.
Äramärgitud: Johannes-Emmanuel Allase, Julia Lapšina ja Andrei Sazonov.

Kõik nominendid: Carola Alliste, Sander Erik Loodsalu, Evelina Hassanova, Annika Reinmann, Hanna-Maria Johanson, Johanna Martinson, Greta Orehhova, Johannes-Emmanuel Allas, Anna Aleksandrova, Andrei Sazonov, Darja Sklovskaja, Miia Sarnet.

Kategooria „Tallinna aasta noorteühendus 2022“
Võitja: Tallinna Läänemere Gümnaasiumi õpilasomavalitsus, kes panustab aktiivselt koolielu arendamisse ja erinevate osapooltega koostööle. 2022. aastal kirjutati koostöös Pirita Majandusgümnaasiumi õpilasesindusega projekt, mille eesmärgiks oli viia kokku erikeelsete koolide õpilased, et tuua vaheldust tavapärastele koolitundidele ning suurendada õpilastes huvi õpitava keele ja kultuuri vastu. Projekti raames osaleti keeltekohvikus, käidi matkamas ja ekskursioonil Tallinna vanalinnas, kohtuti psühholoogiga ning võõrustati külalisi Riiast ja Helsingist. Tallinna Läänemere Gümnaasiumi õpilasesindus on pärjatud Tallinna linna poolt ka tiitliga „Tegus õpilasesindus 2022“.
Äramärgitu: Shokkin Group.

Kõik nominendid: Tallinna 32. Keskkool Aktiiv, EÜS Põhjala, Peace Child Eesti (noorteühing), MTÜ YFU Eesti, Tallinna Läänemere Gümnaasium (Edaspidi TLG) Õpilasomavalitsus (Edaspidi ÕOV), Shokkin Group.

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2022“
Võitja: Valdeku noortekeskuse noorsootöötaja Evely Pajula, kelle eestvedamisel oli möödunud aastal fookuses keskkonnahoid ja noortekeskuse roll selles. Tänaseks on täielikult loobutud ühekordsetest nõudest, minimeeritud on printimist ja ühekordsete vahendite kasutamist. Kokandusklubis liigutakse selle poole, et saavutada null-toidukadu. Sedasi on tehtud kartulikoortest krõpse ja kõrvitsaseemnetest snäkke, tekkinud biojäätmedki on viidud naabermajas tegutseva loodusmaja loomadele toiduks. Lisaks on Evely kirjutanud mitmeid noorsooprojekte ja aidanud kaasa noortelaagri korraldamises, osalenud rahvusvahelistes projektides ja noorsootöö koolitustel, olnud mentoriks välisvabatahtlikule, vastutanud Valdeku noortekeskuse sotsiaalmeedia kanalite aja- ja asjakohasuse eest. Ta on ka Eesti Noorsootöötajate Kogu aktiivne liige
Äramärgitu: Tallinna Saksa Gümnaasiumi kogupäeva koordinaator Avely Kasela.

Kõik nominendid: Julia Tiido, Kristel Kubber, Anneli Võsandi, Edgar Latuškevitš, Triin Roos, Kristel Kubber, Kaia-Liisa Laaniste, Birgit Sagar, Agnes Mägismaa, Viktoria Murõtševa, Kerttu Karing, Jana Haljaste, Evely Pajula, Gerli Mängel.

Tunnustuse pikaaegse panuse eest Tallinna noorsootöösse pälvis Tallinna Pääsküla noortekeskuse noorsootöötaja Steven Vihalem. Meeldiva koostöö eest Tallinna noorsootöö edendamisel tunnustati Anu Ausi ja Ott Välit.

„Suured Teod 2021” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2021“
Võitja: Tallinna Keskraamatukogu poolt korraldatud noortekirjanduse päevad „Noor loeb!“ ja „Mina loen, aga sina?“.
Äramärgitud: Vivistop Telliskivi projekt „Vivita – laste ja noorte loovuskiirendi kui tuleviku start-up'ide ja gasellide kasvulava“, MTÜ Enerhack Foundation projekti „Enerhack Camp tasuta energeetika linnalaager @ TalTech lastele vanuses 716 aastat“, Kalamaja muuseumi välinäitused: „Minu ema(d)“, „Minu isa, onu, vanaisa hobid ja ametid“, „Uka-Uka, mina prii. Õuemängud Kalamajas“ Kalamaja muuseumi hoovis, Kalamaja Põhikooli aial ja Kalamaja pargis, mida korraldasid Kalamaja muuseumi naiskond, kunstnikud, Põhja-Tallinna linnaosavalitsus, Kalamaja Põhikool, Põhja-Tallinna linnaosavalitsus.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2021“
Võitja: #noorfilmitegija konkurssi raames Ehte Humanitaargümnaasiumi õpilasaktiivi EhteCrew ja Vene kultuurikeskuse Teater316 koostöös õudusfilmi loomine“.
Äramärgitud: Noortekonverents Lahe koolipäev 2021: Kuidas jõuda kohale?, Eesti Punase Risti Tallinna seltsi noorte projekt „Lilled meditsiini- ja haridusameti töötajatele tänuks teie raskele tööle Covid-19 ajal“, sotsiaalne eksperiment bussipeatustes „Kas ja kuidas reageeritakse kiusamise olukordadele?“.

Kategooria „Tallinna aasta noor vabatahtlik 2021“
Võitja: Naatan Hollman, kes tegutseb väga mitmetes organisatsioonides ja on väga avatud silmaringiga.
Äramärgitud: Alesja Jagolniki (MTÜ Shokkin groupi vabatahtlik), Mark Jefimov tegutseb erinevates organisatsioonides (abipolitsei, Lasnamäe noortenõukogu, noortevolikogu, õpilasesindus).

Kategooria „Tallinna aasta noorteühendus 2021“
Võitja: Noorteühenduse „32.KK Spordivaim“
Äramärgitud: Tallinna Läänemere Gümnaasiumi õpilasomavalitsus ja Peace child Eesti.

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2021“
Võitja: Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi huvijuht Triin Tibar.
Äramärgitud: Tallinna Pae Gümnaasiumi huvijuht Anna Luik, Kesklinna noortekeskuse noorsotöötaja Ivar Olesk, ja vabatahtlik noortejuht Kaitseliidu allorganisatsioonis Tallinnas Jaanika Kikkas.

„Suured Teod 2020” võitjad ja äramärgitud

NB! Galat ei toimunud, võitjad ja äramärgitud said tunnustatud külaskäiguga.

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2020“
Võitja:
Noorte meediafoorum 2020 Youth media forum: Level up (MTÜ Youth club active).

Äramärgitu: Nõmme e-noortekate Discordi server.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2020“
Võitja:
Kesklinna noortekeskuses tegutsev Youth english club.

Äramärgitud: Noorte eneseabimärkmik „Suudan muudan saavutan“; noorte podcast „Sreda cast“.

Kategooria „Tallinna aasta noor vabatahtlik 2020“
Võitja:
Oskar Raudne.

Äramärgitu: Julia Divonina.

Kategooria „Tallinna aasta noorteühendus 2020“
Võitja:
MTÜ Shokkin group.

Äramärgitu: MTÜ Keerdtrepp.

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2020“
Võitja:
Maria Kazlovskaya Lasnamäe noortekeskusest.

Äramärgitud: Jevgenia Zovmer ja Erko Sõrmus.
 

„Suured Teod 2019” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2019“
Võitja:
Kristiine, Põhja-Tallinna ja Kesklinna noortekeskuste poolt korraldatud GiT GuD e-spordi võistlused.

Äramärgitud: MTÜ Keerdtrepi ja Pääsküla noortekeskuse projekt „Rattad alla“, noortesaate NOVA ja Tallinna Tehnikagümnaasiumi meeltenädal.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2019“
Võitja:
Tallinna 32. Keskkooli EV101 tantsupidu „Liikudes uude sajandisse“.

Äramärgitud: Jakob Westholmi Gümnaasiumi 6. a klassi õpilaste algatus annetuste kogumiseks Tallinna Lastehaigla operatsioonijärgsesse ärkamistuppa mängude ja mänguasjade ostmiseks ning Tallinna Pae Gümnaasiumi programm „Elavad pildid“.

Kategooria „Tallinna aasta noor vabatahtlik 2019“
Võitja:
Jako Kriitberg, kes on aktiivne abipolitseinik Lääne-Harju politseijaoskonnas.

Äramärgitu: Mari-Liis Asu, kes lööb kaasa nii Laagna raamatukogu kui Lasnamäe Lastekeskuse tegevuses.

Kategooria „Tallinna aasta noorteühendus 2019“
Võitja:
MTÜ Noorteklubi Active

Äramärgitu: Lasnamäe noortenõukogu

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2019“
Võitja:
Kristiina Jürman Pääsküla noortekeskusest.

Äramärgitud: Maris Uusküla Valdeku noortekeskusest ja Jelena Gusseva MTÜ Youth club active.
Eraldi tänu pälvisid Haabersti vaba aja keskuse juhataja Kaidi Liive, Valdeku noortekeskuse noorsootöötaja Irina Kevel ja Erko Sõrmus Kristiine noortekeskusest, kes on Tallinna noortekeskuste tegevusse panustanud juba 15 aastat.

„Suured Teod 2018” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2018“
Võitja:
Projekt Kogupäevakool Tallinna Südalinna Koolis“.

Äramärgitud: Raadiku noortestaabi programm ehk „Noortele oma Raadiku“, Põhja-Eesti Rajaleidja keskuse töövarjupäev „Hüppa üle oma varju!“, programm Noorsootöö läbi spordivabatahtlikkuse EV100“.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2018“
Võitja:
Põhja-Tallinna Noorte ümarlaua heategevuskampaania „Ole sõber“.

Äramärgitu: Tallinna 32. Keskkooli projekt „Treeningute nädal“.

Kategooria „Tallinna aasta noor vabatahtlik 2018“
Võitja:
Liis Sepp, kes on Eesti Punase Risti Tallinna seltsi vabatahtlik alates 2012. aastast.

Äramärgitud: Veeda Kala, kes on MTÜ Ökoskaudid juhatuse liige, Tallinnas skautide juhendaja ja ringijuht ja Mia Velga Mähe vaba aja keskuse noorteaktiivi eestvedaja.

Kategooria „Tallinna aasta noorteühendus 2018“
Võitja:
MTÜ Peace child Eesti.

Äramärgitud: Nõmme õpilasesinduste liit (NÕEL)

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2018“
Võitja:
Anna Zavolner, kes on SA Tallinna lastehaigla laste vaimse tervise keskuse noorsootöötaja, noorteorganisatsiooni Shokkin Eesti aktiivne liige.

Äramärgitud: Eneli Liigmann Haabersti vaba aja keskusest.

„Suured Teod 2017” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2017“
Võitja:
Keit Fomotshkin (MTÜ SPIN).

Äramärgitud: Koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta! Ja õppeprogramm Youth empowered ellukutsumine, mida vedas eest Coca-Cola HBC Eesti AS (Luulea Lääne) koostöös Junior achievementiga (lisapartneriks oli Garage48).

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2017“
Võitja:
Vaimse tervise teemaline tugigrupi loomine ja projekt „Mis värvi on tunded ja mõtted?“, mis viidi ellu Lise-Christelle Esteri poolt koostöös Kristiine noortekeskusega.

Äramärgitud: TPT Filmifestival, mida vedas eest Rene Henri Rand koos Tallinna Polütehnikumi õpilasesindusega ja koolidevaheline orienteerumisvõistlus „Spordipäev 2017“, mida vedas eest alles gümnaasiumis õppiv Erik Kangilaski, kes tegutseb ka SpordicomMTÜ-s.

Kategooria „Tallinna aasta noor vabatahtlik 2017“
Võitja:
Tallinna keskraamatukogu muusikaosakonnas, eestikeelse kirjanduse osakonnas ja Paepealse raamatukogus vabatahtlikuna tegutsev Evelyn Kapp.

Äramärgitud: Merilin Anijärv, Laur-Eric Rattus, Mariann Roben, Alvar Arrak, Laura Rein, Liis Pähklamägi, Hanna-Birgit Sinkel, Hanna-Lysa Kenk.

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2017“
Võitja: Mustamäe avatud noortekeskuse vastutav noorsootöötaja Maris Õispuu.
Äramärgitud: Pääsküla noortekeskuse noorsootöötaja Martin Põldvee ja Haabersti vaba aja keskuse noorsootöötaja Triin Lõhmus.

Kategooria „Laste- ja noortesõbralik tegu 2017“
Võitja: „Laste vabariik“, mille eestvedaja oli Eesti Lastekirjanduse Keskus.

“Suured Teod 2016” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2016“
Võitja:
„Eesti- ja venekeelsete tantsupaaride maraton 2016“, mille eestvedajaks oli Harry Egipt.

Äramärgitud: Tallinna Tudengipäevade traditsiooni taaselustamine“.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2016“
Võitja:
Õpilaskonverents „Model united nations of Tallinn, ÜRO simulatsioon“, mille eestvedajaks olid Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpilased.

Äramärgitud: „Kultuuridevaheline keskkonnasõbralik projekt Tallinna noortele“ (Noorte Ettevõtlikkuse Arendamise Ühing).

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2016“
Võitja: Pääsküla noortekeskuse noorsootöötaja Steven Vihalem.
Äramärgitud: Erko Sõrmuse Kristiine noortekeskusest ning Kristina Aleksejeva Kesklinna noortekeskusest.  

Kategooria „Laste- ja noortesõbralik tegu 2016“
Võitja: Rannanoortekeskus „FUNtastic 4“ (Maris Pošlin Põhja-Tallinna Noortekeskusest).
Äramärgitud:
Kumu noorteõhtu“.


Kategooria „Laste- ja noortesõbralik ettevõte 2016“
Võitja: Maxima Eesti OÜ.

„Suured Teod 2015” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2015“
Võitja:
Haabersti vaba aja keskuse ja Haabersti noortekeskuse vabatahtlike klubi poolt korraldatud suur tantsuvõistlus „Slide 2015“.

Äramärgitud: Projektid „Et suvi ei läheks luhta“ (Eesti arate Föderatsioon), „Tänavakultuuri ilu ja võlu“, (Mustamäe avatud noortekeskus) ja „Skype-raamatuklubi“ (Tallinna keskraamatukogu).

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2015“
Võitja:
Eesti Heliloojate Liidu noortegrupi projekt „Mini Eesti muusika päevad“.

Äramärgitud: „TEDxLasnamäe 2015 konverentsi korraldamine“ (MTÜ Noored ühiskonna heaks) ja „Riigikogu liikmed astusid puudega inimeste rollidesse“ (MTÜ Pane oma meeled proovile ja Eesti elektriratastooli saalihoki klubi).

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2015“
Võitja:
Pääsküla noortekeskuse noorsootöötaja Kadri Agu.


Kategooria „Laste- ja noortesõbralik tegu 2015“
Võitja: Tallinna keskraamatukogu projektile „Skype-raamatuklubi“.

Kategooria „Laste- ja noortesõbralik ettevõte 2015“
Võitja: Tallinna Vesi.

“Suured Teod 2014” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2014“
Võitja:
Pääsküla raamatukogu poolt ellu viidud 1.-9. klasside lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu“.

Äramärgitu: Projekt „Rulatatav linnaruumimööbel“ (MTÜ Linnasilm).

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2014“
Võitja:
Rasmus Kisel sündmusega „100 päeva hommikujooksu katsumus“.

Äramärgitu: Füüsikaolümpiaadi ettevalmistuskursuse eestvedamine Gustav Adolfi Gümnaasiumis (Rasmus Kiseli eestvedamisel).

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2014“
Võitja:
Haabersti noortekeskuse noorsootöötaja Kevin Poll.


Kategooria „Laste- ja noortesõbralik tegu 2014“
Võitja: Projekt „HANK Olümpia“ (Haabersti noortekeskus).

Kategooria „Laste- ja noortesõbralik ettevõte 2014“
Võitja: Eesti Energia AS.

“Suured Teod 2013” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2013“
Võitja:
Projekt „Pinksiklubi – avalik lauatennis Tallinna linnaruumis“ (MTÜ Linnasilm).

Äramärgitud: Linnavolikogu Simulatsioon (Tallinna linna noortevolikogu), Tallinna noortenädalal Steven Vihalema korraldatud „Kirjandus ja igavus“ ja G5 koolide esinduse „Moelennuk“.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2013“
Võitja:
Tallinna linna noortevolikogu „Supergraafika konkurss“.

Äramärgitud: Ekstreemsportlaste rühmituse TURB loojad Gert Nõgu ja Madis Kukk ja Tallinna linna noortevolikogu visioonikonverents „Alkoholi plussid“.

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2013“
Võitja:
Pääsküla noortekeskuse noorsootöötaja Kaia Kask.


Kategooria „Laste- ja noortesõbralik tegu 2013“
Võitja: Projekt „Ohutult jalgsi läbi Tallinna“ (Eesti Punane Risti Tallinna Selts).

Kategooria „Laste- ja noortesõbralik ettevõte 2013“
Võitja: AS SEB Pank.
Äramärgitu: AS Tallinna Vesi.

“Suured Teod 2012” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2012“
Võitja:
Eesti Punase Risti Tallinna Seltsi projekt „Turvaliselt koju!“.

Äramärgitud: Shokkin Groupi projekt „Graffiti Festival“ ja Mustamäe avatud noortekeskuse projekt „Iluoperatsioon“.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2012“
Võitja:
Estonian freeride guild’i poolt rajatud ekstreemspordiväljak.

Äramärgitud: Jakob Rosina projekt „Pane oma meeled proovile“, Pelgulinna Gümnaasiumi õpilase Kauri-Romet Adamsoo õppefilm „Koolivägivald“ ja Urban style’i ja JJ-Street tantsukooli projekt „Soditud seinte puhastamine Müürivahe tänavas“.

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2012“
Võitja:
Mustamäe avatud noortekeskuses töötav Kristiina Vähk.


Kategooria „Laste- ja noortesõbralik tegu 2012“
Võitjad: Mustamäe avatud noortekeskuse korraldatud projekt „Iluoperatsioon“ ja laste- ja noortefilmide festival Just Filmi projekt „Turvaliselt koju!“ ja õppefilm „Koolivägivald“.

„Suured Teod 2011” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2011“
Võitja:
Gruuvi keskus.

Äramärgitud: SA Teaduskeskus AHHAA näitus „Dialoog pimeduses“ ja
SATallinn 2011 „Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 vabatahtlike programm“.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2011“
Võitja:
Georgi Maksimovi poolt korraldatud projekt „Block Party“.

Äramärgitud: MTÜ Pererahvas projekt „Väike suur tegu“, MTÜ Põlvkond projekt „Koos on parem“ ja MTÜ Ärikatel projekt „Targalt tulevikku“.

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2011“
Võitja:
Haabersti vaba aja keskuses töötaja Kaidi Liive.


Kategooria „Laste- ja noortesõbralik tegu 2011“
Võitja: MTÜ Pererahva poolt korraldatud projekt „Väike suur tegu“.

„Suured Teod 2010” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2010“
Võitja:
Haabersti vaba aja keskuse poolt korraldatud projekt „Haabersti Väike Elupäästja 2010“.

Äramärgitud: Kristel Jurno projekt „Spordivabaduse väljak“ ja Nõmme Lastekaitse Liidu/Anu Toodu projekt „Suvesupp!“.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2010“
Võitja:
MTÜ Headesti rahvusvaheline noortevahetus „Yes We Can – Can You?“.

Äramärgitud: Jan Pankovetsi projekt „Polymeri aiad“  ja JJ-Street korraldatud rahvusvaheline tänavatantsufestival „JJ-Street baltic session 2010“.

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2010“
Võitja:
Pääsküla noortekeskuses töötav Liisa Pett.


Kategooria „Laste- ja noortesõbralik tegu 2010“
Võitja: Nõmme Lastekaitse Liidu projekt „Suvesupp“.

„Suured Teod 2009” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2009“
Võitja:
MTÜ AIESEC Eesti poolt korraldatud Eesti Noorte Foorum ning Noorte Juhtimiskonverents.


Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2009“
Võitja:
MTÜ Tagahoovi rahvusvaheline projekt „Noorte spraykunsti festival Street Life“.


Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2009“
Võitja:
Pääsküla noortekeskuse noorsootöötaja Imre Kuller.

„Suured Teod 2008” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2008“
Võitja:
Projekt „Haabersti Liiklusäss 2008".
Äramärgitud: MTÜ AIESEC EESTI õppesari „Klapid eest“ ja Joel Juht asutas Tallinnasse JJ-Street tantsustuudio ja korraldas laagrit Camp of Hip-Hop ja tänavatantsufestivali JJ-Street Baltic Session, Foorumteatri tegijad Mari-Liis Velberg ja Piret Soosaar ning MTÜ Mütofest projektiga „Jüriöö ülestõus“ ja „Mütofest“.


Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2008“
Võitja:
Noorteorkester Reaalmažoor.
Äramärgitud: DJ klubi Mixstop ja Realister Media OÜ meediaprojekt „TundRuudus“, MTÜ Igiliikur üritusega „Tallinna Noorteöö 2008“, MTÜ Aktiivikeskus projekt „Noorte Teatriöö“ ja Eesti Punane Risti Tallinna Seltsi projekt „Oskame olla“.


Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2008“
Võitja:
Männiku noortekeskuse koordinaator Irina Kevel.

„Suured Teod 2007” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2007“
Võitja:
Noortekohvik (MTÜ Ühing Alkoholivaba Eesti).
Äramärgitud: Eesti Punase Risti Tallinna Selts projektiga „Kas tunned oma õigusi?” ja Tallinna Noorsootöö Keskuse projekt „Rannanoortekeskus“.


Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2007“
Võitja: Konverents „Õpilasest ettevõtjaks” (MTÜ Õpilasest Ettevõtjaks).
Äramärgitud: Kristiina Carter ja Nancy Truuvert (Haabersti Avatud Noortekeskuse tublid noored).


Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2007“
Võitja:
Pääsküla noortekeskuse noorsootöötaja Laura Kalaus.


Kategooria „Tallinna noorteaasta 2007 Tegija”
Võitjad: Noortelehe Point peatoimetajad Eliis Vennik ja Triin Rebane ning noorteaasta tervisliku kokaraamatu eestvedaja Anni Arro.

„Suured Teod 2006” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2006“
Võitja: Laste- ja noortefilmide festival JUST Film.
Äramärgitud: Tallinna Noorte Muusikute Keskuse muusikaüritused (Igor Besstšotnov),
Mustamäe avatud noortekeskuse projekt „Heategevuse kohvik” (Julia Tiido-Andrejeva) ja Harry Egipti projekt „Väike tantsumaraton”.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2006“
Võitja: Karjäärikonverents „Sinu võimalused” (MTÜ BGC Grupp, Sten Rinne)
Äramärgitud: Projekt „Piiritus” (MTÜ Noorte Loomingu, Kairi Usk), projekt „Pöördepunkt” (MTÜ Vabadus: Noorte Liikumine, Mihkel Madalvee) ja projekt „Noorteöö 2006” (MTÜ Igiliikur, Martin Lääts).

Kategooria „Tallinna aasta noorsootöötaja 2006“
Võitja:
Mustamäe linnaosa valitsuse erinoorsootöötaja Tiiu Aasmäe.

 

„Suured Teod 2005” võitjad ja äramärgitud

Kategooria „Suured teod Tallinna noortele 2005“
Võitja: Karjäärikonverents „Sinu võimalused 06“ (Estonian Business School).
Äramärgitud: Noorteühingu N.O.V.A liikluskasvatusvõistlus „Vigurivänt“ ja MTÜ Aktiivikeskuse projekt „Libahundi jälg“.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod 2005“
Võitja: Üritustesari „Ettevõtja või ettevõetav“, konkurss „Noorte Nokia“ (Eesti õpilasfirmade konkursi võitja Noortegrupp „3 Tarka“, Kristjan Kuutok, Tanel Keskküla ja Margus Lellep).
Äramärgitud: Projekt „Ole ise“ (Kristo Notton), Eesti Punane Risti Tallina seltsi projekt „Üheskoos“ j
a MTÜ Rampade Org loengusari „Subkultuurid aja kaleidoskoobis“.

Viimati muudetud 11.03.2024